AOL ve Yahoo birleşiyor, Oath adını alıyor

AOL ve Yahoo birleşiyor, Oath adını alıyor

Siber saldırı skandallarıyla boğuşan Yahoo'yu 4.8 milyar dolar karşılığında satın alan Verizon, AOL ve Yahoo şirketlerini birleştirecek. AOL CEO'su Tim Armstrong tarafından Twitter'da doğrulanan habere göre AOL ve Yahoo birleşerek Oath (ant, yemin) adını alacak.

2017'nin yaz aylarında karşımıza çıkması beklenen Oath, içerisinde 20'den fazla marka ve 1 milyardan fazla kullanıcı barındıracak.Verizon'a yakın kaynaklar tarafından elde edilen diğer bir bilgi ise Yahoo'nun CEO'su olan Marissa Mayer'ın Oath şirketi bünyesinde yer almayacağı. Tabii ki bu kararın pek sürpriz olmadığını da belirtelim.

Hatırlatmak gerekirse Yahoo'nun yaşadığı siber saldırılardan Marissa Mayer sorumlu tutulmuş ve yıllık 2 milyon dolar değerinde olan bonuslarının ödenmemesine karar verilmişti. Şirketlerin yaz aylarında birleşmesinin nedeni ise Yahoo ve Verizon arasındaki satın alma anlaşmasının hala kapanmamış olması.

Kesin olmasa da bu anlaşmanın 2017'nin ikinci çeyreğinde kapanması bekleniyor. Verizon çatısı altında hizmet verecek olan Oath'un ismi nedeniyle şimdiden alay konusu olduğunu da belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.