Booking.com'da Türkiye'deki tesislere rezervasyonlar durduruldu

Booking.com'da Türkiye'deki tesislere rezervasyonlar durduruldu

TÜRSAB'ın Booking.com’un hizmetlerinin durdurulmasına karar verilmesinin ardından yaptırımlar ortaya çıktı. Booking.com Türkiye'de açık ve yurt dışı rezervasyonlarınızı gerçekleştirebiliyorsunuz, sadece Türkiye'den Türkiye'deki otellere ulaşmanız mümkün değil.

TURSAB'ın açıklamasında yer aldığı gibi "Booking.com internet adresi üzerinden veya oluşturacakları başka bir adres üzerinden, Türkiye’de yerleşik otel, konaklama tesislerinin pazarlanması ve pazarlanmasına aracılık edilmesi yönündeki faaliyetin durdurulmasına" ibaresini Booking.com hızlı bir şekilde hayata geçirmiş görünüyor.

Buna karşılık Booking.com'dan yurt dışı otel rezervasyonu yapanlar veya yapmayı düşünenler için herhangi bir engel olmadığını belirtelim. Türkiye dışında istediğiniz tüm ülkelerin sonuçlarına ulaşabiliyorsunuz.

İnternet çağında yasakların anlamsızlığına da gelecek olursak yurt dışından Türkiye'ye rezervasyon yapmanızın engel olmadığını belirtelim. Yurt dışında yaşayan bir vatandaşımızın Türkiye'deki otel rezervasyonu engellenmediyse, VPN dahil olmak üzere Türkiye dışından Booking.com'a ulaşanlar Türkiye'deki otel rezervasyonlarını gerçekleştirebilirler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.