Akbank'ın online bankacılık hizmetleri akşam saatlerine kadar kesintiye uğradı
Genel

Akbank'ın online bankacılık hizmetleri akşam saatlerine kadar kesintiye uğradı

Ülkemizin önde gelen banklarından olan Akbank'ın neredeyse tüm servisleri sabah saatlerinden bu yana çökmüş durumda. Teknik sorunlar nedeniyle yaşanan sıkıntılardan Akbank pos cihazları, ATM'ler, internet sitesi ve Akbank direkt mobil gibi servisler etkilendi. Reuters'ın kaynağına göre sabah saatlerinden bu yana banka içerisinde herhangi bir işlem gerçekleştirilemedi.

Yapılan açıklamalarda teknik sebepler nedeniyle banka içi sistemlerde geçici arzalar yaşandığını belirten Akbank, sorunların gidirilmesi için çalışıldığını ve servilerindeki sıkıntıların en kısa zamanda giderileceğini belirtti. Geçtiğimiz Kasım ayında hacker saldırılarının hedefi de olan Akbank, 15 milyondan fazla müşteriye sahip.

İlk açıklamasında çalışmaların sürdüğünü belirten Akbank'ın kısa süre önce Reuters'a ikinci bir açıklama yaptığını da iletelim. Yapılan açıklamaya göre sistemdeki teknik arzılar giderilmiş ve servisler tekrar aktif hale gelmiş durumda.

Yorumlar (3)
  1. Sabahtan beri sanal poslar çalışmaması işyerimiz için can sıkıcı bir durum oldu.

  2. Ticari Hesap Ticari Hesap

    Türkiye'nin büyük bankalarından biri haftanın ilk günü 16:00'ya kadar işlem yapamamış,

    fiilen kapanmış; şu saate dek yapılan ilk ve tek açıklama atılan iki tweet.

  3. Burak Burak

    Çoğu yerde sanal pos konusunda sıkıntı olmuş bi bankadan beklenmeyen bir şey. Bu tür zamanlar için jokerde planlar yapılmalı.