Anne ve bebek dikeyindeki e-ticaret sitesi Butikbebe.com kapandı
E-Ticaret

Anne ve bebek dikeyindeki e-ticaret sitesi Butikbebe.com kapandı

Türkiye'de anne-bebek dikeyindeki e-ticaret girişimlerden biri olan Butikbebe.com da kapanan girişimler arasına eklendi.

Kısa bir özet geçmek gerekirse; 2012'de Netset Group bünyesinde kurulan Butikbebe'yi sizlere tanıttığımızda (Eylül 2012) 35 kişilik ekiple günlük ortalama 400 ürün kargolayan ve 7.5 milyon TL ciro yapan bir girişimdi. İlerleyen aylarda televizyon reklamlarında da boy gösteren Butikbebe'nin Ağustos 2014'te günde ortalama 800 ile 1.000 kargo çıkışı yaptığını paylaşmış ve 2014 yıl sonunda 12-14 milyon TL arası bir ciro hedeflediğini aktarmıştık. Aynı haberde Azerbaycan pazarına özel Butikbebe.az sitesinin açıldığı da duyurmuştuk.

İnternette paylaşılan yorumlara Butikbebe.com'un kapanışı 1,5-2 ay önce gerçekleşmiş olabilir. Şahsen Butikbebe.com'un işlerinin yavaşladığına ve ekibini küçülttüğüne dair duyumlar almıştım. Fakat kapanışın ne zaman gerçekleştiğine ve asıl nedenine dair henüz net bir bilgimiz yok. Butikbebe'nin Facebook sayfası da kapatılmış ki zamanında Facebook'un örnek gösterdiği başarılı kampanyalar yapan bir site olduğunu da eklemem lazım.

Konuyla ilgili alacağımız yeni bilgiler olması halinde haberimizi güncelleyeceğiz.

Yorumlar (8)
 1. Bebek dikeyinde de her sektörde olduğu gibi 1-2 büyük oyuncu kalacak zamanla. Kapanması üzücü. Hayırlısı olsun diyelim..

 2. Hasan Hasan

  Seo'ya önem vermedikleri için böyle oldu.

 3. Nedense Türkiyede girişimlerin kapanması bile doğru düzgün bir kapanma olmuyor. Facebook sayfasını siler , site kapatılır sanki kaçakçılık yapılıyor. Yazarsın bi mesaj müşterilerin de durumdan haberdar olur zor birşey değil bu.

 4. Uğur Uğur

  Madem çok başarılı ve bu kadar ciro yapan bir girişimdi neden kapandı yada çok başarı yapmış bir girişim gibi gösterilmeyemi çalışıldı acaba ?

  1. Mutkan Mutkan

   Bende çok merak ediyorum neden kapandiklarini, ozellikle unnado da gidici gibi duruyor. Eger onlar da kapanirsa, kapanma hikayelerini kesin duymak isterim.

 5. Şeyma Doğan Şeyma Doğan

  Bundan 2yıl önce oğlum için alışveriş yaptığımda hiç sorun çıkmamıştı.ona güvenerek ekim 2016da siteden 400tl lik ürün aldım.ancak bedenleri olmadı.ürünleri geri gönderdim.ne param yattı ne ürünler geri geldi.resmen dolandırıldım.telefonlarını defalarca aradım açan yok.asla butikbebeden alışveriş yapmayın.sürünürler inş yanlarına kalmasın hakkım.insafsızlar.Çok daha önce kapanmalıydı.yüzlerce insanı dolandırmışlar.

 6. Buket Gül Buket Gül

  Tamamen çalışanlarına önem vermedikleri için göz göre göre kendi ipini çekmiştir. Hırslarıyla boğulan bir Genel müdür, Bilgisiz bir Direktör ile daha fazlası yapılamazdı. Zamanında çalışanlarının değerini bilmeyen bu insanların bunu yaşamaları müstahak. Etik olmayanların bu sektörde yeri olmamalı!

 7. Böyle girişimlerin desteklenmesi lazım aslında, bir Türf firmasının kapanması her zaman üzücüdür.