Twitter, yeni canlı yayın platformunu yarın tanıtacak

Twitter, yeni canlı yayın platformunu yarın tanıtacak

Popüler canlı yayın platformu Periscope'un da sahibi olan Twitter, canlı yayın faaliyetlerini bir üst seviyeye çıkartmayı planlıyor. Twitter, canlı yayınların daha profesyonel bir şekilde yapılabilmesi adına geliştirdiği yeni platformu yarın itibariyle tanıtacak. Profesyonel kamera ve mikrofon ekipmanlarıyla canlı yayın yapma imkanı sunmayı hedefleyen Twitter, medya platformlarının da işini kolaylaştıracak.

Periscope Producer servisinin profesyonel ekipmanlarla canlı yayın yapma imkanı tanıdığını da hatırlatalım. Fakat Periscope Producer'ın Twitter'la olan bağının zayıf olması Twitter'ın yeni bir canlı yayın platformu geliştirmesinin en büyük nedenlerinden biri olabilir.

Tanıtılacak olan canlı yayın platformu sayesinde oldukça kolay bir şekilde Twitter hesaplarınız üzerinden profesyonel canlı yayınlar yapmak mümkün olacak. Yarından itibaren Telestream, Livestream Switcher ve Wirecast biri önemli canlı yayın platformlarıyla entegre bir şekilde kullanıma sunulacak olan canlı yayın platformu, Facebook'a karşı atılmış bir adım olarak da düşünülebilir.

Hatırlatmak gerekirse Facebook, geçtiğimiz Nisan ayında canlı yayınlar için geliştirilen Facebook Live platformunu tanıtarak canlı yayın yarışına girmişti. Twitter sözcüsünün konuyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadığını da ekleyelim. Canlı yayın platformunun tanıtılmasıyla birlikte detayları sizlerle paylaşacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.