Twitter, yeni canlı yayın platformunu yarın tanıtacak
Sosyal Ağlar

Twitter, yeni canlı yayın platformunu yarın tanıtacak

Popüler canlı yayın platformu Periscope'un da sahibi olan Twitter, canlı yayın faaliyetlerini bir üst seviyeye çıkartmayı planlıyor. Twitter, canlı yayınların daha profesyonel bir şekilde yapılabilmesi adına geliştirdiği yeni platformu yarın itibariyle tanıtacak. Profesyonel kamera ve mikrofon ekipmanlarıyla canlı yayın yapma imkanı sunmayı hedefleyen Twitter, medya platformlarının da işini kolaylaştıracak.

Periscope Producer servisinin profesyonel ekipmanlarla canlı yayın yapma imkanı tanıdığını da hatırlatalım. Fakat Periscope Producer'ın Twitter'la olan bağının zayıf olması Twitter'ın yeni bir canlı yayın platformu geliştirmesinin en büyük nedenlerinden biri olabilir.

Tanıtılacak olan canlı yayın platformu sayesinde oldukça kolay bir şekilde Twitter hesaplarınız üzerinden profesyonel canlı yayınlar yapmak mümkün olacak. Yarından itibaren Telestream, Livestream Switcher ve Wirecast biri önemli canlı yayın platformlarıyla entegre bir şekilde kullanıma sunulacak olan canlı yayın platformu, Facebook'a karşı atılmış bir adım olarak da düşünülebilir.

Hatırlatmak gerekirse Facebook, geçtiğimiz Nisan ayında canlı yayınlar için geliştirilen Facebook Live platformunu tanıtarak canlı yayın yarışına girmişti. Twitter sözcüsünün konuyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadığını da ekleyelim. Canlı yayın platformunun tanıtılmasıyla birlikte detayları sizlerle paylaşacağız.

Yorumlar (1)
  1. Hasan Ertunç Hasan Ertunç

    Canlı yayın için oldukça fazla alternatif var ama çoğu aynı mantık.Birini diğerine tercih etmek için çok bir sebep yok.Facebookta kitlesi olan bir sayfa twitterda yayın açıp onu facede paylaşmaz.Sadece yayın yapma özelliği oldukça bu konuda niche projeler(twitch vb) her zaman kalıcı olacaktır diye düşünüyorum.

    Ek olarak mobile önem verildiği kadar bence web kısmına da önem verilmeli.Bence periscope'nin web sitesi www.periscope.tv berbat halde.Yayın bulmak falan karmaşa bundan dolayı aynı yayınları veren ve bence kullanım açısından daha iyi https://www.perisearch.xyz/ sitesini kullanıyorum.E ordan da yorum yapılmıyor.Keşke orjinal sitesi daha iyi olsa dedirtiyorlar. Umarım twitter bunlaı düzelterek giriyordur piyasaya