Asya'nın teknoloji blogu Tech in Asia, 6 milyon dolar yatırımla iş ilanı tarafında büyüyecek

Asya'nın teknoloji blogu Tech in Asia, 6 milyon dolar yatırımla iş ilanı tarafında büyüyecek

Asya pazarında girişim ve teknoloji dünyasına dair yayın yapan TechInAsia.com, 6 milyon dolar yatırım aldı ve iş ilanı tarafındaki gücünü artırmak istiyor.

2009 yılında Willis Wee tarafından kurulan Tech In Asia için Webrazzi'nin Asya'daki muadili dersek sanırım yanlış olmaz. Teknoloji-girişimcilik yayınlarının yanında düzenlediği konferanslar ve iş ilanları tarafıyla özellikle Güneydoğu Asya'daki girişimcilik ekosisteminin nabzını tutuyor. Son dönemde Hindistan'a doğru attığı büyüme adımını geri çekse de şu anda yaklaşık 100 kişi Tech In Asia için çalışıyor. Yani farklı ülkelerde (Japonya, Çin, Hindistan, Filipinler vs.) yazar ve muhabirleriyle oldukça aktif bir şekilde çalışıyor.

ABD'nin popüler teknoloji-girişimcilik blogu Techcrunch.com vb. yayınlarla medya partneri de olan Tech In Asia, 2015 yılındaki Seri C yatırım turunda 4 milyon dolar yatırım almış (ki o haberi de sizlerle paylaşmıştık), Facebook’un kurucu ortaklarından Eduardo Saverin'i de yatırımcıları arasına eklemişti. Gelen yeni bilgiler Singapur merkezli yayının satış teklifleri aldığını ancak istediği rakama erişemediği için yatırım alarak büyüme yolunda ilerlediğini gösteriyor. Yatırımcıların kim olduğu hakkında ise bilgi verilmiyor.

Techlist'i bırakıp iş ilanları tarafına yöneldi

Tech In Asia, 2015 yılında Techlist adını verdiği bölümüyle veri odaklı bir yönelim göstermiş ama daha sonra odağını iş ilanı dikeyine çevirmişti. Gelen bilgilere göre de yeni yatırımla birlikte bu dikeyde kendini güçlendirmek istiyor. Mayıs 2016'da açtığı bu bölümde Facebook ve Uber gibi devlerden de iş alan Tech In Asia, doğal reklamlardan da gelir elde ediyor ki geleneksel reklam yayıncılığını bir süre önce durdurma kararı almış.

Eğer Asya'daki teknoloji-girişicilik pazarını takip etmek istiyorsanız Techinasia.com pekala en iyi kaynaklardan biri. E27 ve Deal Street Asia de göz atabileceğiniz diğer seçenekler arasında.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.