Samsung Galaxy S8 yüz tanıma ile mobil ödeme özelliği sunacak
Teknoloji

Samsung Galaxy S8 yüz tanıma ile mobil ödeme özelliği sunacak

Samsung'un Mart ayı sonunda tanıtması beklenen yeni amiral gemisi Galaxy S8 ile ilgili önemli bir söylenti daha gündemde. Bloomberg'in konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Galaxy S8, yüz tanımayla mobil ödeme özelliğiyle rakiplerinden ayrışacak.

Yüz tanıma ile kimlik doğrulama halihazırda Samsung'un Galaxy modellerinde daha önce sunduğu bir özellikti. Bu özelliği ilk kez mobil ödeme alanına getirmeyi planlayan Samsung, bunun için bankalarla çalışmaya da başlamış. Samsung'un kendi ödeme sistemi Samsung Pay'e girişlerde yüz, iris ve parmak izi doğrulama sistemlerinin bir kombinasyonunu kullanabileceği de notlar arasında.

Yüz tanıma teknolojisinin belirli bir olgunluğa geldiğinin de işareti olan mobil ödeme açılımı, sistemin yeterince hızlı çalışır duruma geldiğini ve parma izinin yetersiz kaldığı durumlarda iyi bir alternatif oluşturabileceğini gösteriyor. MIT Tech Review yüz tanımayla ödeme yapmamızı sağlayacak teknolojileri 2017'de çığır açacak 10 teknoloji arasında göstermişti.

Yorumlar (1)
  1. Not Defteri Not Defteri

    Galaxy Note'u yediler :) Umarım S8 istenilen seviyede olur

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri