Coca-Cola Türkiye'de kendi e-ticaret mağazasını açıyor
E-Ticaret

Coca-Cola Türkiye'de kendi e-ticaret mağazasını açıyor

Coca-Cola, lisanslı ürünlerini ve içeceklerini sattığı e-ticaret mağazasını Türkiye'ye getiriyor. Coca-Cola Dükkanı'nı online'a taşıyan Coca Cola İçecek dünyada üçüncü online dükkan olma özelliğindeki e-ticaret kanalını, Mart sonuna kadar aktive etmeyi planlıyor.

Coca-Cola Dükkan, aşina olmayanlar için, AVM'ler başta olmak üzere işlek noktalarda Coca-Cola'nın lisanslı ürünlerinin satıldığı fiziksel standlarla karşımıza çıkmıştı Türkiye'de. Dünyanın en küresel şirketlerinden Coca-Cola'nn dükkan ürünlerinin online satış açılımı ise Avrupa'da shopcoke.com; ABD'de buy.shareacoke.com olmak üzere iki adresle gerçekleşiyordu bugüne kadar. Bunların yanına eklenen coca-coladukkani.com konsepti Türkiye'de uygulayarak, Coca-Cola temalı ürünlere olan talebe doğrudan cevap vermek istiyor.

Yaklaşık 300 adet farklı Coca-Cola temalı ürün modelinin doğrudan satışını yapacak olan online dükkanda, çoklu ambalaj içecekler de yer alacak. Buna karşın Coca-Cola Dükkanı'nın önceliği içecek satışları değil, markalı ürünler olacak. Coca-Cola İçecek tarafından bize aktarılan bilgilere göre, online dükkan satış değil, Coca-Cola yaşam stili odaklı bir proje. Tüketicinin markayla kurduğu bağı güçlendirirken, Coca-Cola markasına ilgi duyan tüketicilere geniş bir ürün yelpazesi sunarak mevcut ilgiyi arttırmayı ve ilgilenen kitleyi genişletmeyi hedefliyor. Ağırlıkla özel, yeni paket ve limited edition ürünlerin konumlandırılacağı Coca-Cola Dükkanı, Coca-Cola içecek ürünleri için ayrıcalıklı bir satış noktası olarak kurgulanıyor. Bu sayede Coca-Cola koleksiyonerlerini de destekliyor.

Online Coca-Cola Dükkanı'nda ilk aşamada ev ve dekorasyondan aksesuara farklı kategorilerde Coca Cola markalı ürünler keşfedilip, satın alınabilecek. İlerleyen dönemlerde belirli ürünlerle kişiselleştirme deneyimi de eklemeyi planlayan Coca-Cola, sitede tüketicileriyle kurduğu duygusal bağı öne çıkarmaya devam edecek. Örneğin açılışta müşterileriyle bir hashtag paylaşacak olan Cola, bu hashtag ile Instagram'da yapılan paylaşımları sitede gösterecek.

Coca-Cola içeceklerin Türkiye'de halihazırda online satışı yapılıyor ancak önümüzdeki haftalarda açılması planlanan Coca-Cola Dükkanı, Coca Cola markasının online'daki varlığını en çok güçlendiren projelerden biri olabilir.

Yorumlar (0)
  1. Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak ister misiniz?
    Yorum Yazmak için Giriş Yap
Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri