Criteo Türkiye'nin yeni Ülke Direktörü Murat Kalafat oldu

Criteo Türkiye'nin yeni Ülke Direktörü Murat Kalafat oldu

Reklam ve performans pazarlaması teknolojileri geliştiren Criteo'nun Türkiye'deki operasyonlarının başına Murat Kalafat getirildi. Kalafat, Criteo'da Türkiye Ülke Direktörü olarak görev yapacak.

Kariyerine telekomünikasyon sektöründe başlayan Murat Kalafat performans pazarlaması dikeyine yönelmiş ve önce Zanox Ülke Yöneticisi, son olarak da Avrupa'nın en büyük dergi yayinevi olan Gruner + Jahr'in iştiraki olan Ligatus'un Türkiye Müdürü olarak  görev yapmıştı.

2012 yılı Aralık ayında başladığı Ligatus'taki görevinden ayrıldığını duyuran Kalafat, artık Criteo'nun Türkiye'deki büyümesi için çalışacak. Paris merkezli Criteo da uluslararası bir performans pazarlaması şirketi ve Türkiye’de 5 yıldır operasyonlarını sürdürüyor. 2015 sonu itibarıyla Criteo'nun dünya çapında 27 ofisi ve on binden fazla reklamveren müşterisi bulunuyordu.

Criteo'nun Türkiye pazarındaki büyümesini izlemeye devam edeceğiz ki geçtiğimiz yılın yaz aylarında Criteo Türkiye'nin yeni ofisini de Girişim Ofisleri programı için ziyaret etmiştik.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.