WhatsApp işletmelere özel mesajlaşma servisinin testlerine başladı

WhatsApp işletmelere özel mesajlaşma servisinin testlerine başladı

WhatsApp ilk kez geçtiğimiz Ağustos'ta duyurduğu işletmelere açılma planını hayata geçiriyor. Reuters'ın birinci elden gözlemlediğini duyurduğu habere göre, işletmeler için mesajlaşma servisinin testlerine başlayan WhatsApp müşterilerin şirketlerle ve şirketlerin kendi içindeki iletişimi için alternatif bir kanal sunuyor.

WhatsApp'ın kurumsal kanalı olarak tanımlayabileceğimiz mesajlaşma servisinin Y Combinator içinden seçilen bir grup girşimle denendiğini söylüyor Reuters. Bu girişimlerden biri olduğu söylenen Cowlar, büyükbaş hayvanlar için akıllı bantlar üretiyor ve haberi doğruluyor. Cowlar kurucusu Umer Ilyas, hayvanlardan topladıkları verilerden yola çıkarak çiftçilere eylem önerilerini bildirimlerle sunduklarını söylüyor. Ilyas, bu bildirimleri WhatsApp üzerinden Hindistan, Brezilya, Pakistan gibi büyük pazarlardaki çiftçilere iletebileceklerini belirtiyor. WhatsApp'ın kırsal bölgelerdeki erişimini bu tip girişimler için büyük bir avantaja çevirebilir.

WhatsApp'ın 1 milyardan fazla kullanıcıyla erişimi en yüksek mesajlaşma uygulamalarından biri olması işletmeleri bu platforma halihazırda çekiyor. Şirket, bu pratikleri düzenleyecek yeni bir arayüzle bu kullanıcılarından sonunda gelir yaratmaya başlayabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.