Mark Zuckerberg yarım bıraktığı Harvard'a mezuniyet konuşması ve onur diploması için dönüyor
Dijital

Mark Zuckerberg yarım bıraktığı Harvard'a mezuniyet konuşması ve onur diploması için dönüyor

Mark Zuckerberg, Facebook'u bugünlere getirmek için bıraktığı Harvard Üniversitesi'ne geri dönüyor. Harvard Başkanı Drew Faust, Zuckerberg'ün Harvard'ın 366. mezuniyet töreninde bir konuşma yapacağını ve bir onur diploması (fahri doktora ünvanı) alacağını paylaştı.

Kısaca hatırlatmak gerekirse 2003 yılında Harvard Üniversitesi'ne sıradan bir öğrenci olarak giren Mark Zuckerberg, okul arkadaşlarının fotoğraflarını gizlice ele geçirerek Face Mash adıyla Facebook'un ilk halini hayata geçirmişti. Disiplin cezası alan Zuckerberg'in okulda kalmasına izin verildi ama Zuckerberg diplomasını almayı beklemeden 2004 yılında okulu bırakmayı tercih etti (bkz: Zuck'ın hikayesi). Şimdiyse Harvard'a ses getirecek bir dönüş yapmaya hazırlanıyor.

25 Mayıs 2017 tarihinde sahneye çıkacak olan Mark Zuckerberg'in dikkat çekici bir konuşma yapacağını tahmin etmek zor değil ama Zuckerberg, Harvard'dan atılan ve mezuniyet konuşması için geri dönen ilk 'milyarder' değil. Microsoft'un kurucularından Bill Gates de Harvard'ı bıraktıktan sonra bir milyarder olarak geri dönmüş ve 2007 yılında Harvard öğrencilerine seslenmişti.(aşağıda bu konuşmayı görebilirsiniz.)

Harvard Rektörü Drew Faust, Mark Zuckerberg'den övgüyle bahsederken Gates ile Zuckerberg'in yer aldığı küçük bir parodiyi de paylaşıyor.

Yorumlar (3)
  1. Turgay Turgay

    Para ve güç herşeyi yaptırıyor insana. :)

    1. Para ve güç mü? Fahri Doktoranın eşe dosta verildiği Türkiye'den sallaması ne kadar basit! Başarıda zirve yapmış insanın fahri doktorayla ödüllendirilmesi gayet normal değil mi? Biz de sayenizde sığırlıkta her geçen gün level atlıyoruz...

  2. Atılmayıpta milyarder olanlar düzenli olarak çağırılıyor atılıpta milyarder olanlara ekstra tören ve fahri doktora veriliyor.