İşCep'te 4 milyona yakın kullanıcıya ulaşan İş Bankası, Maximum Mobil ile tüm banka müşterilerine ulaşmak istiyor

İşCep'te 4 milyona yakın kullanıcıya ulaşan İş Bankası, Maximum Mobil ile tüm banka müşterilerine ulaşmak istiyor

Dijital dünyayı gündeme taşıdığımız Webrazzi Dijital 17 konferansımızda ilk olarak Türkiye İş Bankası'nın iki önemli ismini ağırladık. Bireysel Bankacılık Pazarlama Müdürü Burak Sezercan ve Kartlı Ödeme Sistemleri Müdürü Serkan Uğraş Kaygalak dijital bankacılık ve İş Bankası'nın yeni mobil uygulaması Maximum Mobil hakkında Arda Kutsal'ın sorularını yanıtladı.

Burak Sezercan, 'Dijital Dünyada Yeni Deneyimler'in oturumun başında geleneksel bankacılığın bir dönüşüm içinde olduğunu ama 'bankacılık' sisteminin varlığını sürdürdüğünü ifade etti. Bu dönüşüme de İş Bankası olarak ayak uydurmakta olduklarını dile getirdi. "Müşterilerimiz nereye gidiyorsa biz de oraya gidiyoruz." diyen ve eSpor'u desteklerini söyleyen Sezercan, karşılaştırılabilir işlemlerde dijital kanalların yüzde 85 pay aldığını dile getirdi.

Sezercan'ın paylaştığı rakamlara göre 2016 yılı sonunda 3,6 milyon civarında kullanıcısı olan İşCep bankacılık uygulamasının şu anda 3 milyon 850 binden fazla kullanıcısı bulunuyor. Sezercan, İstanbul’u özel sesli turlarla gezdiren Piri uygulamasını desteklediklerini de hatırlattı.

13 yerel ödeme sistemiyle çalıştıklarını söyleyen Serkan Uğraş Kaygalak ise İş Bankası'nın yeni mobil uygulaması Maximum Mobil (Android, iOS) hakkında bilgiler verdi. Kaygalak, İş Bankası müşterisi olmayan kişilere de açık olan Maximum Mobil'in bir kaç gün içinde 130 bin kullanıcıya ulaştığını söyledi ve ilk tanıtımlardan birinin Webrazzi'de yapıldığını da ekledi.

Maximum Mobil: Mobil bankacılıkta yeni bir deneyim

Kaygalak'ın verdiği bilgilerden hareketle aktaracak olursam Maximum Mobil, kullanıcılarına 'fırsatlar, ödemeler, kartlar' gibi 3 başlık altında bankacılık ve dijital alışveriş özellikleri sunan bir uygulama. İş Bankası müşterisi olmayan kullanıcılar da Maximum Mobil'i kullanabiliyor ve kendi kartlarını uygulamaya ekleyebiliyor.

Maximum Mobil'deki Anında kart özelliği koşulları sağlayan müşterilere anında kart numarası üretip dijital alışverişlerini yapabileceklerini banka kartı sağlayabiliyor. Maximum Mobil, geçici kart kapatma özelliğiyle kart kontrolünü kullanıcıların eline bırakıyor. Bu özellikle kayıp olup olmadığından emin olmadığınız kartları 1 aya kadar geçici olarak kapatabiliyor, bu kartları sanal kart oluşturarak kullanabiliyorsunuz.

Kullanıcılarına çeşitli alışveriş fırsatları sunan Maximum Mobil, artırılmış gerçeklikle afişten sipariş geçmek, Petrol Ofisi istasyonlarında arabadan inmeden akaryakıt almak (yakında) gibi özelliklere sahip. Maximum Mobil, Android 4.4.2 ve üzeri işletim sistemine sahip NFC uyumlu cep telefonlarında temassız ödeme kolaylığı da sunuyor. Uygulama üzerinden Türkiye genelinde 50’den fazla kurumun faturası da kolayca ödenebiliyor.

Eğer bankacılık hizmetlerinde dijitalleşmeye önem veriyor veya farklı alışveriş fırsatlarından faydalanmak istiyorsanız AGoogle Play'den veya AppStore'dan Maximum Mobil'i indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.