Bütçe planlaması yapmak isteyenler için en iyi 6 mobil uygulama

Bütçe planlaması yapmak isteyenler için en iyi 6 mobil uygulama

En popüler kişisel finans uygulamalarının başında gelen bütçe yönetim uygulamaları özellikle tasarruf yapmak isteyen kullanıcılara yarıyor. Bütçesini kontrol etmek isteyen bu kullanıcılar için biçilmiş kaftan olan 6 mobil bütçe uygulamasını sıraladık.

HomeBudget

Listemizin ücretli uygulamalarından olan HomeBudget, Andorid, iOS, Windows ve Mac OS için destek veriyor. Gelir ve giderlerinizi takip etmenizi sağlayan HomeBudget, mobil pazarın en önemli bütçe uygulamalarından. Türkçe dil desteği bulunmayan HomeBudget'ı iOS (17.99 TL) için buradan, Android (12.99 TL) için ise buradan indirebilirsiniz. Son olarak HomeBudget uygulamasının kısıtlı özelliklere sahip ücretsiz bir versiyonu olduğunu da ekleyelim.

Wally

Kullanım kolaylığı ve Türkçe dil desteğiyle ön plana çıkan Wally, mobil dünyanın en başarılı finans uygulamalarından. Rakiplerinden farklı olarak renkli bir arayüze sahip olan Wally, ne kadar para harcadığınızdan tutun da bu parayı kiminle beraber harcadığınıza kadar detaylı bilgiler sunabiliyor. Wally uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirisiniz.

Spendee

Banka hesaplarınızla entegre bir şekilde çalışabilen ender uygulamalardan biri olan Spendee, aile üyeleri veya arkadaşlarınızla birlikte bütçe hesabı yapmanıza da olanak tanıyor. Windows, Mac OS ve Web için destek sunmayan Spendee uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

https://youtu.be/c5_ngg4BjSM

GoodBudget

Kullanışlı ve sade bir arayüzle karşımıza çıkan GoodBudget, Web, Android ve iOS platformları içerisinde senkronize bir şekilde çalışabiliyor. Bütçe planlaması yapmak isteyen mobil kullanıcılar için en güçlü alternatiflerden biri olan GoodBudget uygulamasını iOS için buradan, Android için ise buradan indirebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=beT0c3o62pM

Dollarbird

Hem bütçe hem de takvim uygulaması olan Dollarbird, temelinde barındırdığı takvim sistemiyle bütçenizi kontrol etmenize olanak sağlıyor. Listemizin en renkli alternatiflerinden olan Dollarbird uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

YNAB Classic

Kullanım kolaylığıyla ön plana çıkan uygulamalardan olan YouNeedABudget sayesinde günlük ve aylık harcamalarınızı oldukça basit bir şekilde takip etmek mümkün. YouNeedABudget uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz. Uygulamanın 34 günlük ücretsiz kullanımın ardından aylık 5, yıllık ise 50 dolar gibi bir ücret istediğini de ekleyelim.

Son olarak listemizdeki uygulamalarını yanı sıra Mint, Digit, Level Money ve Wallaby gibi önemli mobil bütçe uygulamaların da olduğunu, fakat ülkemiz için kullanıma sunulmamaları nedeniyle listemize giremediklerini de belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.