Getir, ödeme özellikli Facebook Messenger chatbot'unu Masterpass ortaklığıyla sunmaya başladı
Mobil

Getir, ödeme özellikli Facebook Messenger chatbot'unu Masterpass ortaklığıyla sunmaya başladı

Hızlı alışveriş uygulaması Getir, Facebook Messenger chatbot'unu yayınladı. Kullanıcıların Getir siparişlerini Messenger üzerinden hızlıca oluşturmalarını sağlayan chatbot kanalında ödeme yapmak Masterpass işbirliğiyle mümkün. Mastercard tarafından yapılan açıklamaya göre Getir, bir Messenger chatbotuna ilk kez Masterpass çözümünün entegre edildiği ilk uygulama olma özelliğinde.

Getir ve Masterpass, Getir için türünün ilk örneği olan chatbotu, #chatdiyeode kampanyasıyla tanıtımına başladı. Getir Facebook sayfasından ya da doğrudan Messenger'da arama yaparak erişebileceğiniz chatbot, Getir mobil uygulaması gibi konum tabanlı olarak çalışıyor.

Konumunuzu Messenger ile paylaşmanız durumunda size, Getir'in 600'den fazla gündelik ürününden arama kriterinize göre seçenekler sunuyor. Bunlar arasında istediğiniz ürünü doğrudan satın al opsiyonunu takip ederek siparişinize ekleyebiliyorsunuz. Satın alma için yalnızca Masterpass ile öde seçeneğini sunan Getir chatbotu üzerinden tanımlı kartınızı seçerek ödeme işlemini gerçekleştiriyorsunuz.

Bu yıl başında düzenlediğimiz  Webrazzi Ödülleri 2016'da Yılın Girişimi seçilen Getir'in kurucu ve CEO'su Nazım Salur burada Getir üzerinden verilen sipariş sayısının 1 milyona ulaştığını duyurmuştu. Getir, tüm siparişleri 10 dakikadan kısa sürede adresine teslim etme vaadiyle benzerlerinden ayrılıyor.

Yorumlar (4)
  1. Burak KÖŞKER Burak KÖŞKER

    Getir operasyonunu baya aksatmaya başladı hiç bir zaman uygun kurye bulunmuyor ki ödemeye geçebilelim

  2. Yagiz Nizipli Yagiz Nizipli

    Localization'da bazi sikintilari var sanirim. Facebook'u ingilizce kullaniyorum diye, Getir botu ile ingilizce mi illa konusmam gerekiyor? :)

    1. getir den aldığım duyumlara göre hala günlük 2000 hafta sonları 2300 adet sipariş alan ve cepten yiyen firma,çalışanlarına şubeler halinde devredilen firma,umarım düzelip kara geçerler,ama ne operasyonu düzgün,ne müşteri hizmetleri…yatırcılarında ortaklıktan ayrıldığını söyledi arkadaşım.

  3. getir den aldığım duyumlara göre hala günlük 2000 hafta sonları 2300 adet sipariş alan ve cepten yiyen firma,çalışanlarına şubeler halinde devredilen firma,umarım düzelip kara geçerler,ama ne operasyonu düzgün,ne müşteri hizmetleri...yatırcılarında ortaklıktan ayrıldığını söyledi arkadaşım..