BulutSunucu ile 15 saniyede sunucu satın alıp ayağa kaldırabilirsiniz
Girişim

BulutSunucu ile 15 saniyede sunucu satın alıp ayağa kaldırabilirsiniz

Bulut bilişimin nimetlerinden yararlanmak isteyen kişi ve kurumları hedefleyen BulutSunucu, (bulutsunucu.net) sektörde yerli bir alternatif olmak istiyor.

Arka planda dünyaca ünlü OpenStack ve VMware teknolojilerini kullanan BulutSunucu'nun sunucuları ise Radore'de yer alıyor. Kullanıcılarına 7/24 destek sunabilen girişim aynı zamanda panel üzerinden sunucuların kontrol edilmesine de olanak tanıyor.

Bundan yaklaşık 2 yıl önce kurulan BulutSunucu, ilk dönemlerinde müşterilerini ikna ettikten sonra kurulumları, her müşteri talebinde insan faktörü ile manuel olarak yapılmakta iken, artık sistem otomasyonu sayesinde, kullanıcılar tek tıkla, saniyeler içinde sunucu kurabilmekte ve yönetebilmektedir.

BulutSunucu markası altında SaaS ve otomatik bir modele geçen girişimciler, bu modelde yaklaşık 4 ayda 40'ın üzerinde müşteri kazanmayı başarmış.

BulutSunucu, dünyaca ünlü ve açık kaynak bulut sunucu teknolojisi OpenStack kullanıyor

Cemil Arslan ve Mustafa Kalır tarafından kurulan BulutSunucu, bugün 5 kişilik ekibiyle yaklaşık 100 TB'lık depolama alanını yönetiyormuş. WordPress, Joomla, Magento ve NodeJS gibi teknolojileri de çok kısa sürede ve tek tıkla kurmaya izin veren platformun öne çıkan özelliklerinden birisi de ister 1 GB ister 32 GB ram'li sunucuları 15 saniye gibi kısa sürede ayağa kaldırması.

En başta da söylediğimiz gibi bulut bilişim kullanmak isteyenlere Türkçe ve abonelik temelli bir ücretlendirmeyle hizmet veren BulutSunucu, yerli pazarda küçük de olsa kendine yer edinebilir. Girişimin şu an için giriş seviyesindeki kullanıcılara hitap ettiğini ve fiyatlandırmasının da uygun seviyelerde olduğunu söyleyebiliriz.

Webrazzi okuyucuları için 50 dolarlık ücretsiz kredi

Son olarak 'Webrazzi' koduyla platforma üye olan okuyucularımıza 50 dolar (kurumsal hesaplar için 200 dolar) ücretsiz kredi yüklendiğinide söylemiş olalım. Bu ücretsiz kredinin hesabınıza tanımlanması için tek yapmanız gereken üyelik formunda yer alan 'Promosyon Kodu' alanına 'Webrazzi' yazmak.

Yorumlar (42)
 1. Pardon da üye olmak için neden T.C. Kimlik numaramızı vermemiz gerekiyor ben anlamadım?! Hayırdır yani? Kaldı ki DigitalOcean gerçeği varken bu fiyatlarla şaka gibi. Daha logodan güven vermiyor. Bir de TC numaramı mı vereceğim ben bunlara?

  1. Bulutsunucu Bulutsunucu

   Merhaba,

   TC Kimlik Numarası, Kayıt olduğunuz hesabın gerçek bir şahısa ait olduğunu doğrulayabilmemiz için gereklidir. TC Kimlik bilgisi girilmediği takdirde hesabın doğruluğu tespit edilememektedir.

   Saygılar

   Bulutsunucu

   1. Yabancı firmalar kimlik numarası felan yapmıyor, onlar neden bizi doğrulamıyor da siz doğrulamak istiyorsunuz diye sorası geliyor insanın, kısacası bende kaçıyor bu tür bilgiler isteyen sitelerden, son olarak büyümek istiyorsanız büyükleri örnek alın.

   2. Emredersin Emredersin

    Haddime değil belki ama piyasanın içinde olan biri olarak cevap vermek isterim Merve hanıma, yabancı firmaların doğrulama isteyip istememesi hizmet verdikleri ülkenin regülasyonları ile alakalıdır. Ülkemizde 5651 no'lu bir kanun bulunmakta. Bu da demektir ki, veri alışverişi ve ortak IP paylaşılan tüm ortamlarda , yasaların ön gördüğü formatta bunun logunu tutmakla yükümlüler. Kuracağınız sunucuda yasa dışı bir işlem yapıldıgında, devlet baba firmaya gidip, bu sunucuyu kim kiraladı diye sordugunda firma cevap veremezse sıkıntı ÇOK büyük. Neden çocuk pornosu, kumar ve terrör örgütü gibi siteler yurt dışında barındırılıyor. Türkiyede bunlar barınamıyor cunku kimse kimliği doğrulanmış bir sunucu üzerinden bunları yayınlamaya cesaret edemiyor. Şimdi bahsettiğiniz sözde büyük olan firmaları örnek alalım ve ülkemizde bu gibi sıkıntılara yol mu açalım ?

    Hiç bir entellektüel varlıgı olmayan biri olabilirsiniz, ancak , bu ülkede ticaret yapılıyor. Bugün birisi sizin markanızı ihlal ettiğinde ya da kopya taklit ürününüzü internette sattığında sizi zarar ugrattıgında, internet sitesinin barındığı firmaya savcılıktan yazı gittiğinde, kusura bakmayın kim bu şahıs bulamıyoruz dediklerinde ne hissederdiniz ? eminim başınıza sizin zarar göreceğiniz bir olay gelse, "kardeşim her önüne gelene sunucu veriyonuz, kimlik doğrulması neden yapmıyonuz" derdiniz diyor yorumumu sonlandırıyorum. Okudugunuz için teşekkürler

  2. Ben de anlayamıyorum bulut için kimlik numarasını. Google'da da diğerlerinde de kimlik no gibi bir saçmalık yok.

   1. Bulutsunucu Bulutsunucu

    Merhaba

    Türkiye yasal sorumluluklar gereği kimlik bilgileri gerekmektedir ve yasa dışı işlem niyetinde olmayan hiç bir kullanıcı için bu sorun teşkil etmez ve türkiyeden hizmet sunan tüm firmalar bu doğrulamayı yapmak zorundadır aksi durumda kendisi sorumluluk alır.

    Yurt dışında tc kimlik talep edilmemekle birlikte satın alma işlemi yapsanızda yapmasanızda öncelikle sizden kredi kartı bilgisi alınır ön provizyon çekilir bununla birlikte girdiğiniz isim soy isim adres bilgileriniz provizyon ile karşılaştırılır herhangibi en ufak tutarsızlık olursa asla işleminiz yapılmaz hizmetiniz kapatılır hatta %50 sinden fazla firma ayrıca kredi kartınızın taranmasını ister.

    Kısacası dünya üzerinde hiç bir yerden bilgileriniz doğrulanmadan hizmet alamazsınız sadece yöntemler farklılık gösterir.

 2. Megavan Megavan

  Digitalocean varken neden bunu kullanalım? 5 dolarlık paketle aynı özelliklere sahip paket burada 11 dolar. Sunucular Türkiye'de barınmasına rağmen dolar ile satılmasını da merak ediyorum.

 3. Ahmet Senocak Ahmet Senocak

  Yurtdisinda Aruba ve Digital Ocean, Yurtici ise PlusClouds varken, Bulut Sunucu fiyatlari icin soylenecek tek kelime "astronomik" olur...

 4. Ödeme sistemleri nedir öyle?

  Birinde +%18 KDV ekleniyor. Türkiye'den tahminen faturalı.

  Birinde KDV %0, Yurt dışından satış yapmış görünüyorsunuz, fatura vermiyor, vergi ödemiyorsunuz. Yurt dışı vergisiz! ödeme için bir de tc kimlik numarası istiyorsunuz?

  Hangisi yasal bu ödemelerin acaba?

  Sadece, Webrazziye özel ücretsiz krediyle denemek için girmeye çalıştım. O da tanımlanmadı.

  1. Bulutsunucu Bulutsunucu

   Merhaba

   Her iki şirketimizde yasal şirketimizdir ve amacımız global bazda hizmet vermek.

   Gelen talep doğrultusunda türkiye ödeme kapımızın kapanıp kapanmamasına karar vereceğiz.

   Muhtemelen bilgilerinizi yanlış hatalı sahte olarak girmişsinizdir her kullanıcı kimlik doğrulaması ve iletişim doğrulamasından geçmektedir bilgilerini doğru giren tüm kullanıcılara kredileri tanımlanmıştır.

   Türkiye yasal sorumluluklar gereği kimlik bilgileri gerekmektedir ve yasa dışı işlem niyetinde olmayan hiç bir kullanıcı için bu sorun teşkil etmez ve türkiyeden hizmet sunan tüm firmalar bu doğrulamayı yapmak zorundadır aksi durumda kendisi sorumluluk alır.

   Yurt dışında tc kimlik talep edilmemekle birlikte satın alma işlemi yapsanızda yapmasanızda öncelikle sizden kredi kartı bilgisi alınır ön provizyon çekilir bununla birlikte girdiğiniz isim soy isim adres bilgileriniz provizyon ile karşılaştırılır herhangibi en ufak tutarsızlık olursa asla işleminiz yapılmaz hizmetiniz kapatılır hatta %50 sinden fazla firma ayrıca kredi kartınızın taranmasını ister.

   Kısacası dünya üzerinde hiç bir yerden bilgileriniz doğrulanmadan hizmet alamazsınız sadece yöntemler farklılık gösterir.

 5. Osmanhomek Osmanhomek

  DigitalOcean varken şakasınız, o zaman AWS niye var. Boşver Linode niye var. Yok yok Heroku niye var. Openshift'e ne diyeceğiz. Bu ve bunun gibi ergen cümleleri çok sık duyacaksınız. Uzaklaşın, duymayın, yok sayın. Amaçlarının ne olduğunu çözemediğimiz bir grup herzaman varolacak.

  1. Levent Altınışık Levent Altınışık

   Amaç yeterince belli değil mi? Türkiye'de hosting hizmeti alan kullanıcılar yıllardır kaz gibi yolunmaktan ve verdikleri ücretin karşılığını alamamaktan bezmiş durumdalar. Okyanus ötesinde çeşitli firmalar kalkıp aynı hizmeti 5 dolara 50 dolarlık hizmet kalitesiyle dünyaya satarken popomuzun dibindekine neden vereceği 1 dolarlık hizmet kalitesi karşılığında 11 dolar ödeyelim? Önce bu ülkede hizmet zihniyeti değişsin sonra o ergen sesler yavaştan kısılır hiç merak etme sen!

  2. Megavan Megavan

   Madem çok akıllısınız neden bunu neden kullanmamız gerektiğini açıklayın da öğrenelim. Normalin 2 katı fiyatı ödemeye razı değilim.

  3. Megavan Megavan

   Eminim ki senin bu ya da buna benzer para sömüren şirketle alakan var da böyle konuşuyorsun. Ya da söylersem ayıp olacak bir şeysin.

 6. Ben de Webrazzi'ye özel ücretsiz krediyle denemek için giriş yapmıştım ama tanımlanmadı. Arkadaşlar umarım çözerler bu sorunu.

 7. Bulutsunucu Bulutsunucu

  Merhaba

  Öncelikle ilginiz için tüm herkese teşekkür ederiz.

  Söz konusu saydığınız tüm markaların altyapısında kullandığı yazılım ve donanım mantığı tamamen farklı.

  Digital Ocean ve plusclouds ve yine benzeri tüm markaların kullanmakta olduğu yapı OpenVZ benzeri ortak çekirdek kullanan günümüz hosting sunucularının benzerinde kaynağı paylaştırarak sunmaktadır.

  Bulutsunucu da ise her sanal sunucu kendine ayrılan dedice kaynağı kullanmakta ve tamamen birbirinden izole çalışmaktadır.

  En basit örnek ile Bulutsunucu da sanallaştırma yapılan fiziki sunucunun ana işletim sistemi çökme arıza yapması halinde hiçbir sanal sunucuya bu arızanın etkisi olamaz çalışan diğer fiziki sunucuya saniyeler içinde otomatik yönlendirilerek çalışmaya devam eder.

  Bunun dışında

  Digital Ocean türkiye lokasyonu sunmamaktadır ve türkiyede her açıdan kaynak birim maliyetleri çok daha yüksek olmaktadır ve türkiyede barındırma istemek gibi bir şansınız olamaz ve bu nedenle çalıştıracağınız uygulama proje türkiye yönelikli olması durumunda bir çok sorunla karşılaşırsınız Ping sürelerinin yüksek olması gibi

  Ayrıca windows işletim sistemi sunmamakla birlikte çok fazla seçenekte sunmamaktadır işletim sistemi çeşitliliği noktasında

  Plusclouds da yine windows işletim sistemi istemeniz durumunda ücretlendirmesi tamamen değişmekte ve bizden pahalı olmaktadır.

  Her marka kendi çapında verdiği hizmete göre kaynak durumuna göre fiyat kalite sunmaktadır kıyaslamayı forumlarda arkadaş sohbeti derecesinde yapmak yerine olumlu olumsuz tüm görüş ve önerilerinizin devamını bekleriz.

  1. Şu cevaplarınızı göndermeden önce bir büyüğünüze okutsanız diyorum. Düzgün cümle kurmayı bilen bir büyüğünüze.

  2. Haritsu Haritsu

   Yanlışınız var; DigitalOcean KVM kullanır. OpenVZ kullanmaz. Bunu ufak bir sanal sunucu alarak öğrenebilirsiniz. Hoş kendi sitesinde de yazıyor bunu.

   https://www.digitalocean.com/products/compute/

   ps: digitalocean çalışanı değilim :)

   1. Bulutsunucu Bulutsunucu

    Merhaba,

    Yazdığımız cümleyi tekrar okumanızı rica ederim ( OpenVZ benzeri ortak çekirdek kullanan ) şeklinde yazmaktadır ve her ikisinin çalışma prensibi aynıdır kullanmakta olduğumuz yapı ile uzaktan yakından ilgisi yoktur aralarındaki farkları araştırmanızı öneririz.

    Aradaki bu sistem farkı nedeni ile ucuz verebilmektedir ve benzer müşteri kitlesine hitab edebilmek için aws lightsail hizmete sunulmuştur ve standart vps den farkı yoktur küçük çaplı projeleri basit işlemleri amaçlamaktadır.

 8. Gökhan Sabır Gökhan Sabır

  T.C Kimlik nosu yerine başka bir yöntem bulmanızı öneririm. Bunun haricinde elinize sağlık. Sahalarda görmek istediğimiz hareketler.

  1. Bulutsunucu Bulutsunucu

   Merhaba

   Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederiz.

   Türkiye yasal sorumluluklar gereği kimlik bilgileri gerekmektedir ve yasa dışı işlem niyetinde olmayan hiç bir kullanıcı için bu sorun teşkil etmez ve türkiyeden hizmet sunan tüm firmalar bu doğrulamayı yapmak zorundadır aksi durumda kendisi sorumluluk alır.

   Yurt dışında tc kimlik talep edilmemekle birlikte satın alma işlemi yapsanızda yapmasanızda öncelikle sizden kredi kartı bilgisi alınır ön provizyon çekilir bununla birlikte girdiğiniz isim soy isim adres bilgileriniz provizyon ile karşılaştırılır herhangibi en ufak tutarsızlık olursa asla işleminiz yapılmaz hizmetiniz kapatılır hatta %50 sinden fazla firma ayrıca kredi kartınızın taranmasını ister.

   iki yöntemden biri uygulanmak zorunda kimi kredi kartı bilgilerinin verilmesine karşı kimi de kimlik bilgileri bu konuda malesef orta yol bulmak çok zor.

   Kısacası dünya üzerinde hiç bir yerden bilgileriniz doğrulanmadan hizmet alamazsınız sadece yöntemler farklılık gösterir.

   1. Gökhan Sabır Gökhan Sabır

    Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. 2. yöntem bulut projesi için daha uygun. kart bilgisini vermiyorsa bulutlara çıkmasın zaten :) Neyse bu tarz projeleri desteklemek gerekli. En azından openstack öğrenip, onu kurup horizonu doğrudan sunmak yerine önüne basit bir arayüz yazıp sunmanız bile takdir edilesi. Başarılar...

   2. Bulutsunucu Bulutsunucu

    Bu konuda olumlu eleştirileriniz için teşekkür ederiz.

    Sizlerin ve müşteri taleplerimiz doğrultusunda bu ve benzeri konularımızda değişikliğe gidebiliriz.

    Özellikle gelen talepleri izliyoruz.

    İyi çalışmalar başarılar dileriz.

 9. "yasa dışı işlem niyetinde olmayan hiç bir kullanıcı için bu sorun teşkil etmez" vs "amacımız global bazda hizmet vermek."

  Yılın oksimoron girişimi ödülünü hakettiniz bence. ülkemizde yasal sistem sanki mükemmel de yasa dışı işlem niyetinde olmayan insanlar diyorlar. Kime göre "yasal"? evrensel değerlere göre mi yoksa birilerinin keyfine göre çıkarılan kaheka'lara göre mi? trajikomik.

 10. "... varken ...şu varken bunu niye kullanalım" cı arkadaşlar , olaya sadece aylık ücret üzerinden giderseniz , yanlış olduğunu düşünürüm. Çeşitlilik güzeldir , rekabet güzeldir. Daha güzel ve yerel hizmetler sunabilirler belki de . Belki de 40 dakika online chat support queue' de beklemezsin bi soruya yanıt almak için digitalocean daki gibi, açar telefonu sorarsın.

  Adamlar nihayetinde bi servis sunuyorlar , beğenirsin beğenmezsin ayrı.

  Bahsettiğin firmalar Türkçe hizmet / destek sağlıyorlar mı ? Herkes digitalocean , cloudways , aws kullanmasını biliyor mu?

  makaledeki şirketten bugün haberdar oldum . hiçbir ornanik/inorganik bağım yok.

  Başarılar.

 11. Gelen bir uyelik varsa 11$ a bile bir logo yaptirsaniz bundan cok daha iyi olur. Digitalocean a bir goz atin tasarimi bile guven veriyor. Tasarim herseydir.

  1. Bu sektordeysen neden Türkçe hizmet bekliyorsun, daha çok beklersin hizmeti verenlerde bu sekilde fahis fiyat uygular.

   1. Kardes , sen halihazırda kullanmadığımı nerden cıkardın? 2,5 yıldır AWS kullanıyorum. Ben rekabet güzeldir diyorum.

    Ayrıca Türk'üm Türkiye'de yaşıyorum. Türkçe değilde İngutça dili mi önceliğim olsun diyorsun?

 12. Ne kadar çok digitalocean sevdalısı varmış burada. Adamlar uğraşmışlar, çabalamışlar farklı bir şey sunmuşlar. Bunu takdir edeceğinize burada gelip yabancı firmaları övüyorsunuz. Ücretsiz kupon sunuyorlar, bunu deneyeceğinize bundan faydalanacağınıza firmayı kötülüyorsunuz. Digitalocean aşığıysanız gidersiniz oradan alırsınız burayı kirletmezsiniz. Piyasadan haberi olmayan insanlar gelmiş fiyat pahalı diyor. Digitalocean ile Bulutsunucu'nun 1GB ramli planı arasında $1 fark var. Onun dışında araştırın. Türkiye'deki diğer firmaları araştırın, Cloud Server fiyatlarına bir bakın. Ben şuan türkiyenin en büyük 5 firmasına baktım. 1GB Ram'li Cloud fiyatları, 21,75$ - 11.99$ - 24.90$ - 35,57$ - 24$ . Ben bu fiyatların arasında $11'dan daha ucuz bir fiyat göremiyorum. Gidip çapulcu bir hosting firmasından 5 TL'ye bile bulursunuz o ayrı. Türk Firmalarından neredeyse %50 ucuz, Yurtdışı firmaları ile ise hemen hemen aynı bir fiyatdan sunuyorlar. Logo konusuna , tasarım konusuna takılanlarda gitsin, o saydıkları yurtdışı firmaların eski hallerini görsün web.archive.org'dan. Tasarım ve Logosu 10 üzerinden 7'yi hak ediyor. Tebrik Ediyorum ve Yorumlara hiç aldanmadan yollarını devam etmelerini öneriyorum. Yolunuz açık olsun. Umarım çabalarınızın ve uğraşlarınızın karşılığını alırsınız. Sevgiler

  1. Bulutsunucu Bulutsunucu

   Merhaba,

   Olumlu eleştirileriniz için çok teşekkür ederiz.

   Değindiğiniz konularda yazan arkadaşları dikkate almıyoruz.

   Bunların dışında kullanıp test edip olumlu olumsuz eksik gördüğünüz veya olmasını arzuladığınız özellikler hakkında yorumlarınızı dönüşlerinizi arzu etmekteyiz.

   iyi çalışmalar başarılar dileriz

 13. Ne kadar çok digitalocean sevdalısı varmış burada. Adamlar uğraşmışlar, çabalamışlar farklı bir şey sunmuşlar. Bunu takdir edeceğinize burada gelip yabancı firmaları övüyorsunuz. Ücretsiz kupon sunuyorlar, bunu deneyeceğinize bundan faydalanacağınıza firmayı kötülüyorsunuz. Digitalocean aşığıysanız gidersiniz oradan alırsınız burayı kirletmezsiniz. Piyasadan haberi olmayan insanlar gelmiş fiyat pahalı diyor. Digitalocean ile Bulutsunucu'nun 1GB ramli planı arasında $1 fark var. Onun dışında araştırın. Türkiye'deki diğer firmaları , Cloud Server fiyatlarına bir bakın. Ben şuan türkiyenin en büyük 5 firmasına baktım. 1GB Ram'li Cloud fiyatları, 21,75$ - 11.99$ - 24.90$ - 35,57$ - 24$ . Ben bu fiyatların arasında $11'dan daha ucuz bir fiyat göremiyorum. Gidip çapulcu bir hosting firmasından 5 TL'ye bile bulursunuz o ayrı. Türk Firmalarından neredeyse %50 ucuz, Yurtdışı firmaları ile ise hemen hemen aynı bir fiyatdan sunuyorlar. Logo konusuna , tasarım konusuna takılanlarda gitsin, o saydıkları yurtdışı firmaların eski hallerini görsün web.archive.org'dan. Tasarım ve Logosu 10 üzerinden 7'yi hak ediyor. Tebrik Ediyorum ve Yorumlara hiç aldanmadan yollarını devam etmelerini öneriyorum. Yolunuz açık olsun. Umarım çabalarınızın ve uğraşlarınızın karşılığını alırsınız. Sevgiler

 14. türkiye startup ekosistemi böyledir, girişimleri baltalamak üzerine kurulu. fiyatlandırma, kullanıcı deneyimi vb. eleştirilerinden öce aşağıdaki dersi tavsiye ederim;

  insanlık 101: yapıcı eleştiri

 15. Bu tür işlerle uğraşanlara tavsiye: Müşterilerden T.C. numarası istemeyin zaten ödeme yaparken tüm bilgilerimiz size iletiliyor daha ne diye T.C. numarası isteyip müşteriyi kaçırıyorsunuz anlamadım (dolandırıcı zaten kendi t.c. numarasını girmez) burada t.c. numarası istemek zorunluysa firmanı dışarıda aç burada işlet.

  1. Bulutsunucu Bulutsunucu

   Merhaba,

   Şuanda söz konusu üye olan tüm kullanıcılara ücretsiz kredi sunulmakta.

   Bu aşamada daha önce burada benzer bir markanında ücretsiz deneme veriyorsunuz ancak neden benden kredi kartı bilgilerim isteniyor gibi çokça yorum görmemiz nedeni ile kredi kartı bilgileri ni şua aşamada kullanıcılardan istemek tepki çekeceğini düşündüğümüz için kimlik bilgisi doğrulamasını daha uygun gördük.

   Kredi yükleme kampanyamız sona erme aşamasında tc kimlik doğrulamasına ağırlık vermek yerine ön provizyon uygulamasına geçmeyi planlıyoruz ki muhtemelen buda yine bir çok kullanıcı tarafından tepki çekecek.

   Kullanıcıların iletişim ve kimlik bilgilerinin doğruluğunu her ne yöntem olursa olsun doğrulamak zorundayız aksi durumda firmamızda kullanıcılarımızda mağdur olacaktır gelen kullanıcıları elemek zorundayız hizmet kalitemizi yüksek tutabilmemizin tek yolu bu.

 16. Öncelikle tanıtılan firmaya başarılar dilerim, zorlu bir yol ancak devam ederler ise umarım olumlu karşılıklarını alacaklardır.

  Tanıtım yazısı ile ilgili bir sorun var;

  Test için kupon kodu ile üye olduk ancak kredi tanımlanması için ödeme yapılması bekleniyor , aşağıdaki yazı yanıltıcı olmuş ve bu yüzden üyelik açmış olduk. Farklı okuyucuların yanılmaması için bilgi vermek isterim.

  --

  "Bu ücretsiz kredinin hesabınıza tanımlanması için tek yapmanız gereken üyelik formunda yer alan ‘Promosyon Kodu’ alanına ‘Webrazzi’ yazmak."

  --

  1. Bulut Sunucu Bulut Sunucu

   Merhaba

   Kayıt aşamasını tamamlamanızın ardından hesabınız onaylanıp kredi eklenmektedir. Şu ana kadar kayıt olan ve doğrulanan tüm müşterilerimize kredileri eklenmiştir. Vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz.

   Bulut Sunucu

   1. Tüm olumsuz yorumlara rağmen denemeye karar verdim.

    Yukarıdaki yorumlardan birisinde kupon kodunda sorun olduğunu okudum. Bu cevabınızı okuyunca ("Şuanda söz konusu üye olan tüm kullanıcılara ücretsiz kredi sunulmakta.") kayıt olan herkese ücretsiz deneme hakkının verildiğini zannettim. Aslında bu fikre kapılmamdaki en büyük etken sitenizi ilk açtığımda yer alan "Ücretsiz Dene" butonu oldu.

    Siteye üye olurken kupon kısmını gördüm ancak "zaten herkese ücretsiz deneme imkanı veriliyor buraya bakmama gerek yok" diyerek boş bıraktım. Tüm bilgilerimi yazıp girdim ancak süpriz! ücretsiz deneyecek bir şey yokmuş meğer. Oradaki buton varya hani Ücretsiz Dene yazan sağ üst köşede tam Türk İşi!

    İkinci süpriz firmanın kalitesini test etmek istediğimde ortaya çıktı. Düşündüm ki bu adamlar bu kadar yatırım yapmışlar o halde destek hattından bu durumu söylersem anlayış gösterirler ve kendileri kupon tanımlarlar. O da ne destek yokmuş aslında. Yani para ödemediğiniz sürece müşteri panelinde destek alamıyorsunuz linkler fos! Yok şaka yaptım fos değil tıklayınca "Please add funds to activate your account" yazıyor en azından.

    Tabi siyasiler tarafından kandırılmaya alışkın insanlara kızıp duran ben aynı duruma düşmüş gibi hissetmenin acziyetiyle ayarlardan hesabı silmek/kapatmak istedim. Maalesef üçüncü süprizde orada çıktı böyle bir seçenek yok.

    En son eposta adresimi değiştireyim bari spam yemiyeyim dedim süpriz dört para vermediğiniz sürece 1 adet bile olsa bilginizi değiştiremiyorsunuz.

    Sevgili okuyucu buraya kadar dayandıysan buradan alacağın hisseler şunlar:

    1- Webrazzi sadece öylesine bir içerik paylaşımı yapmış kendisi incelememiş.

    2- Türk firmaları ile çalışmayın, çalışırsanız mutlaka bir dalavere yapın kimlik bilginizi vermeyin. Hani şahıs olduğunuzu doğrulamak istiyoruz diyorlarya hikaye. Milyonların bilgileri Internet'te zaten paylaşılmışken benim oradan bir kimlik girip girmediğimi nasıl doğrulayabilirler ki değil mi?

    3- Sevgili BulutSunucu yukarıda DigitalOcean Türkiye lokasyon sunmuyor biz sunuyoruz demişsiniz ancak madem Türkiye lokasyon sunuyorsunuz neden Avrupa lokasyon para istiyorsunuz? Yapın şu fiyatları TL üzerinden lokasyonu tam hissedelim diğer türlü yarım yamalak oluyor. Alırken dolar üzerinden alıyorsunuz ancak bunların çoğu tek seferlik gider. Sabit giderlerin çoğu bildiğim kadarı ile Türk Lirası üzerinden dolayısıyla fiyatlarda buna göre olsa iyi olur.

    Olumlu taraf Windows sunucu var diyorlar göremedik ancak doğru olduğunu kabul ettik. Bir de tanıtımlarda yerli/milli gibi artık istifra ettirecek söylemler kullanmayıp hizmetlerini öne sürmeleri.

    Yazık oldu böyle tanışmak ve ayrılmak.

   2. Bulutsunucu Bulutsunucu

    Merhaba Oktay bey

    Öncelikle ister ücretli ister ücretsiz kullanmak istesenizde hiç bir kullanıcı onaylanmadan direkt kullanıma geçemiyor buna izin vermiyoruz aksi durumda hergün onlarca üye olan sahte kullanıcıları sisteme sokarak kendimizide kullanıcılarımızıda mağdur ederiz.

    Her kullanıcı önce üye olur devamında iki kademeli kontrolden geçer

    Öncelikle kimlik bilgileri sorgulanır kimlik bilgileri doğru olanlar devamında telefon ile iletişim bilgisi onaylanır telefon bilgiside doğru olduğu tesbit edilen kullanıcı onaylı gruba alınır

    Onaylı kullanıcı olduktan sonra deneme kredisi yüklenir veya ücretli paket almak istiyorsa alabilir aksi durumda ben binlerce dolar ödeyeceğim desede asla izin vermeyiz paneli kullanmasına dahi izin vermeyiz

    Ücretsiz kredi konusuna gelince

    Normalde webrazzi haberimizi yayınlamadan önce denemek isteyen tüm gerçek kayıtlı kullanıcıya sadece 10$ kredi yüklenmektedir bunu webrazzi dışında direkt üye olsanızda alacağınız kredi limiti olmakla birlikte kullanıcı ile yapılan görüşme ve sonucunda elbetteki kişiye ve firmaya bağlı olarak ön değerlememiz sonucunda bazı kullanıcılara daha fazla kredilerde yüklenmete bu her firmanın yapacağı kendi kararıdır ahmete bukadar kredi yüklemişsiniz bize neden daha yüklendi demek gibi bir yaklaşım olamaz

    promosyon kodu olarak webrazzi giren ve tüm bilgileri eksiksiz olan tüm kullanıcılarada sorgusuz değerlendirmesiz 50$ kredileri yüklendi

    eğer ben bilgilerimi doğru girdim ancak bana yüklenmedi diyen varsa lütfen ister buradan isterse direkt bize dönüş yaparak iletişime geçsin bizde kanıtlayalım

    bilgileri doğru olan her kullanıcıya kredisi yüklendi.

    bilgilerini değişmeye izin vermiyoruz ilk girişte bilgisini yanlış giren varsa bir bilgiyi değiştirmek istiyorsa bunu ikinci bilgi olarak sistem almakta hali hazırda girili bilgiyi değiştirmesine izin vermiyoruz sadece biz değişebiliyoruz ve bu kararı verdiğimiz için ciddi bir eleme yapabildik doğru bir karar aldığımızı gördük

    sisteme giren hizmet alsın veya almasın kaydını tutmak zorundayız ve aktif olmayan hiç bir kullanıcıya sistem gereksiz bir mail göndermiyor kayıtlar sadece mecbur olduğumuz için tutulmakta ve tüm dünyada bu şekilde kayıt altına alınmakta siz değiştiğinizi sansanızda eski kayıt asla slinmez aynen tutulur geriye dönük işlem başka şekilde yapılamaz

    kötü niyetli olmayan her kullanıcıya söz verdiğimizden daha fazla desteği veriyor vermeyede devam ediyor olacağız

    amacı gerçekten iş yapmak sistemi denemek kullanmak olan projesine destek arayan her kullanıcıya sınırsız desteğimiz herzaman sonuna kadar açıktır

    farklı düşüncede olan hiç bir kullanıcıya asla geçit veremeyiz

    saygılar.

 17. Bulutsunucu Bulutsunucu

  Sayın Oktay Bey,

  Kupon kodu girmeden kayıt olduğunuzda dahi, bilgileriniz doğru ise standart bir kredi hesabınıza eklenmektedir. Şuana kadar 400'e yakın müşteriye ücretsiz kredi sunduk, Ve hemen hemen tamamından olumlu görüşler aldık.

  Hesabını onaylamadıklarımız ise, Sahte TC yazanlar, veya Telefonuna ulaşamadıklarımız. Eğer siz girdiğiniz bilgilerin doğru olduğunu düşünüyorsanız lütfen bize ulaşın kontrol edelim.

  Şuana kadar Destek Telefonumuzu arayan hiçbir çağrı cevapsız bırakılmamıştır. Şuan tekrar kontrol ediyorum ve cevapsız çağrı göremiyorum. Demek oluyor ki sizin amacınız Girişimi denemek değil, Girişimi kötülemek.

  Denemek isteseydiniz, pek tabi promosyon kodu bölümüne webrazzi girebilirdiniz. Bunuda geçtim, bilgilerinizi doğru girseydiniz zaten hesabınıza kredi eklenirdi.

  Türk Lirası para birimine gelecek olursak, Bizim Donanım altyapısında kullandığımız ürünlerin tamamı $ para birimi ile alınıyor. Verimerkezine ödediğimiz tutar $ ile ödeniyor. Bizimde şuan için $ ile devam etmemiz doğru görünüyor. İleride Türk Lirası para birimine geçebiliriz.

  Göremedik diye bitirdiğiniz tüm kelimelerinizde, Görüp deneyemediğiniz özellikleri kötülemişsiniz.

  Her neyse daha fazla uzatmayacağım. Denemek isteyen ve halen denemeye devam eden 400'ü aşkın müşterimize teşekkür ederiz. Bazı arkadaşlar girişimimizi kötülediğine göre demek ki doğru yoldayız.

  İyi akşamlar.

  1. Sevgili BulutSunucu,

   Buradan görülüyor ki klasik Türk işletmesisiniz. Muhtemelen firma ortağı,sahibi ya da müdürü vb. bir konumdasınız yoksa bir destek personeli bırakın müşterisini, potansiyel müşterisine dahi bu üslupla hitap edemez. Eğer personeliniz ise ihtar edin yoksa biraz burnunuzu indirip haddinizi bilerek konuşun.

   Söylediğim şeylerin hiç birinde kötüleme yok bir tespit vardı. Eğer kendi hatalarınızı size söyleyecek birisini bulduysanız şükretmeniz gerekirken önyargı ile hitap etmeniz kurumsal kişiliğinizin oturmadığını gösterir.

   Haklıymışım ki sonradan söylediğim hatalarınızı düzelttiğinizi görüyorum. Üye girişi yapılınca çalışmayan Destek linkleri yerine artık satış öncesi destek linki ve telefon numarası eklemişsiniz. Üye olduktan sonra kredi ekleneceği ile ilgili bir not eklemişsiniz.

   Üyeliğime sonradan 10$ kredi eklenmiş ancak ben bilgisayar başında yaklaşık 30-40 dakika beklediğim zaman aktifleştirilmemişti. Daha sonradan girdiğimde aktif edildiğini gördüm. Size tavsiyem kayıt işleminden önce nasıl bir bilgi notu eklediyseniz kayıt sonrasında da bilgi verebilirsiniz ya da eposta ile "Krediniz eklendi bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz." vs.vs. bir bilgilendirme epostası gönderebilirsiniz.

   37 yaşında Ekonomi mezunu bir yazılım geliştiriciyim. Bu yıl bir üniversitede 2 yıllık bilgisayar programcılığını tercih ettim ve yerleştim. Github tarafından öğrencilere 1 yıl süreli ücretsiz imkanlar sunulduğunu öğrenince denemek istedim. Dikkat edin sadece ve sadece okul e-posta adresim ile yaklaşık 20-30 arası hizmeti ücretsiz kullanma imkanı sundular. Bu firmalar yüzlerce dolarlık hizmetleri öğrencilere ücretsiz sağlıyorlar. Sizden elbette böyle bir beklentisi yok kimsenin ancak bir eposta adresi ile neler yapılabildiğini anlatmak istedim.

   TC numarası ile doğrulama yaptığınızı iddia etmişsiniz ancak soruma cevap tam olarak verememişsiniz. Internet ortamında paylaşılan kimlik bilgilerini girdiğimde bunu nasıl doğruluyorsunuz? Telefon demeyin çünkü bana telefon ile ulaşılmadı ancak sonradan 10$ kredi yüklenmiş. Dolayısıyla bilgileri teyit etmeniz çok ilk aşamada çok zor.

   Bunlar yine sadece bana yazdığınız bir yazıdan aldığım 4 cümleniz:

   "Demek oluyor ki sizin amacınız Girişimi denemek değil, Girişimi kötülemek."

   "Göremedik diye bitirdiğiniz tüm kelimelerinizde, Görüp deneyemediğiniz özellikleri kötülemişsiniz."

   "Her neyse daha fazla uzatmayacağım."

   "Bazı arkadaşlar girişimimizi kötülediğine göre demek ki doğru yoldayız."

   Üslup ayrı fecaat ancak cümle içinde büyük harf kullanarak dilbilgisi kurallarını bu kadar kötü bir şekilde kullanmanız çok daha felaket.

   Bir iyilik yapar dillere destan olursunuz, bir kalp kırar ayaklar altında kalırsınız.

   1. Bulutsunucu Bulutsunucu

    Merhaba Oktay Bey,

    Öncelikle kredi eklediğimiz tüm müşterilere kredinin eklendiğine dair mail gönderiyoruz veya arayarak onaylandığını bildiriyoruz. Her iki şekilde'de size ulaşılmadıysa özür dilemek isteriz.

    30-40 dakika beklediğinizi ve eklenmediğini iletmişsiniz. Doğrudur, aşırı bir talep gelmesi nedeniyle ve tüm üyeleri tek tek doğrulamadan geçirdiğimiz için aksamış olabilir. Zaten sonradan bu süreyi 24 saat'e çıkarmak zorunda kaldık.

    İnternet ortamında paylaşılan TC Kimlik konusuna geldiğimizde ise, bu şekilde kayıt olanları zaten çok kolay bir şekilde tespit edebiliyoruz. Ve kendilerini siber suçlara bildiriyoruz.

    Amacımız kimsenin kalbini kırmak değildir. Aksine amacımız projesi olup kaynağı olmayanlara, yada hizmet almak isteyip güvenemeyenlere bir deneme hizmeti sağlayabilmek ve projesini yayınlamasına katkı sağlayabilmektir.

    Kalbinizi kırdıysak affola. Hizmetimizi deneyip, site üzerinden bize geri bildirim'de bulursanız seviniriz.

    İyi günler.

 18. Radore ile bir kere çalıştım, güvenmiyorum yaptıkları işlere ne yazık ki.