Webrazzi Arena birincisi EvdekiBakicim.com 675 bin TL yatırım aldı!
Yatırım

Webrazzi Arena birincisi EvdekiBakicim.com 675 bin TL yatırım aldı!

Webrazzi Arena 2016 birincisi seçilen EvdekiBakicim.com, bir grup melek yatırımcıdan 675 bin TL yatırım aldı. İstanbul merkezli girişim bu yatırımla yurtiçinde büyümeyi ve yurtdışına açılmayı planlıyor.

Miraç Bal ve Ogün Köprülü tarafından 2015 yılı sonunda kurulan EvdekiBakıcım, aldığımız bilgiye göre Fatih ve Fırat İşbecer kardeşlerin de aralarında olduğu 11 melek yatırımcının desteğini arkasına almış. BIC Melek Yatırım Ağı'nın 3 yatırımcıyla katıldığı bu turdaki yatırımcılardan Hakan Turalı ise EvdekiBakıcım yönetim kurulu üyeleri arasına dahil olmuş.

4 bin aile ve 1000 bakıcıya ulaştı

EvdekiBakıcım, bildiğiniz gibi evde bakım hizmetleriyle pazara giriş yapmış ve hizmet yelpazesini genişleterek yabancı dil eğitimi, yaratıcı drama, modern dans gibi çeşitli eğitim dikeylerine el atmıştı. Şu anda 4 bin aileyi ve 1000'in üzerinde hizmet veren profesyoneline ulaştığını öğrendiğim Evdekibakıcım, bu yatırımla birlikte hem müşteri portfoyünü hem de profesyonel bakıcı/eğitmen sayısını artırmak istiyor. Ayrıca planlaması yapılan yeni ülkelere açılmayı planlıyor.

EvdekiBakıcım CEO’su Miraç Bal, sadece çocuk ve yaşlı bakım hizmetleri dikeyinin Türkiye’de tahminen 3 milyar dolarlık bir pazar olduğunu paylaşıyor ve pazarın yüzde 99’unun hala geleneksel yöntemlerle iş yaptığı söylüyor. İnsanların evlerine çağırdıkları kişinin kim olduğuna önem verdiklerini söyleyen Miraç Bal, evde oluşabilecek kazalara karşı toplamda 100 bin dolarlık üçüncü şahıs sorumluluk sigortası sağladıklarını da ekliyor.

Yatırımcılardan Fırat İşbecer ise EvdekiBakıcım'ın teknolojiyi merkezine taşıyan bir girişim olduğunu söylüyor ve kaliteli/güvenilir bakım hizmetlerinin tüm yurtta yaygınlaşmasını hedeflediklerini paylaşıyor.

İlk kez tanıttığım 2015 yılı sonundan bu yana EvdekiBakıcım'ın doğru bir pazara teknolojik avantaj getirdiğini düşünüyorum. Webrazzi Arena birinciliği ve bu yatırım da beni doğrulayan başarılar oldu. Rocket Internet'in evde bakım girişimi HomeTouch'a yatırım yapmasını Avrupa'da pazarında da bu işin potansiyeli olduğunu gösteriyor. 2017 yılının EvdekiBakıcım için neler getireceğini merakla bekliyoruz.

Aşağıda EvdekiBakıcım'ın Webrazzi Arena 2016 sunumunu izleyebilirsiniz.

Yorumlar (8)
 1. bu güzel ekibe böyle yatırım yakısırdı! Tebrikler beyler.

 2. Yılmaz Sattı Yılmaz Sattı

  Uzun zamandır takip ettiğim. başarılı girişimlerden biriydi. tebrikler beyler.

 3. Yılmaz Sattı Yılmaz Sattı

  Uzun zamandır takip ettiğim başarılı girişimlerden biriydi. tebrikler arkadaşlar .

 4. Bence yatirimla cok hizli buyuyecek bir girisim. Ekip cok odakli ve lider gercekten isini biliyor. Yenilgiyi kabul etmeyen bir kisiligi var ;)

 5. Mehmet C. Mehmet C.

  Ben bir konuyu çok merak ediyorum, bu tutarın tamamını mı yani 675 bin TL yi bu arkadaşların hesaplarına yatırdılar?

  Yoksa bir kısmını yatırıp bir kısmını da hedefleri tutturursanız yatırırız diye bir anlaşma mı yaptılar?

  Veya da istenen hedefe ulaşılamazsa paranın karşılığını alabilecekleri bir yaptırım uygulayacaklar mı?

  Daha açık konuşayım, bu arkadaşlar şimdi bu projeyi kapatıyoruz deyip, 675 bin tl ile gidip bir ferrari alabilirler mi hemen?

 6. Sedatpolat Sedatpolat

  gayret mahallesi ankara yazdım saatlik abla sonuçlarda pendik, kartal vb geldi. Ankarada bakıcı yoksa ankarayı kapatsanız daha iyi olmaz mı?

 7. Fırat Birol Fırat Birol

  sepeti, kolay, bi, tfy, fursayı bitti, şimdi de evdeki furyası mı başladı?

  evdekiyardimcim.com çıkmış şimdi de, etohum 2017 girişimlerinden,

  yakında evdekitemizlikcim, evdekikopekbakicim, evdekimarketim, evdekiesyalarım vs. çıkarsa şaşırmayın,

  Not : yukarıdaki isimleri kontrol etmedim, merakı olan varsa araştırsın yapsın, nasıl olsa kopya projeler prim yapıyor!

  Bizim 2 senedir uğraştığımız ve para kazandığımız proje prim yapmıyor, yazık...

 8. Özge Aslan Özge Aslan

  Bakiciburada.com ve Teyzesizsiniz.com gibi girişimler bu alanda zaten senelerdir faaliyet gösteriliyorlar, yep yeni bir fikir gibi lanse edilmesi biraz yanıltıcı olmuyor mu?