League of Legends'da 2017 Şampiyonluk Ligi başladı

eSpor dendiğinde akla ilk gelen oyunlardan birisi de Riot Games'in League of Legends'ı. Yeni yılla birlikte tüm dünyadaki profesyonel ligler de oynanmaya başladı.
League of Legends'da 2017 Şampiyonluk Ligi başladı

eSpor dendiğinde akla ilk gelen oyunlardan birisi de Riot Games'in League of Legends'ı. Yeni yılla birlikte tüm dünyadaki profesyonel ligler de oynanmaya başladı. Türkiye'de de benzer şekilde 2017 Şampiyonluk Ligi geçtiğimiz hafta sonu düzenlenmeye başlayan ilk müsabakalarla başladı.

Cumartesi ve Pazar 3'er seri ve Pazartesi günü ise 2 serilik ikişer maçla oynanan oyunlar sonrası ilk hafta puan tablosu da şekillendi. Ligin açılış maçı Cumartesi günü geçen yıl Türkiye Büyük Finali'nde karşılaşan Dark Passage ve SuperMassive arasında oynandı ve oyun 1-1 berabere sonuçlandı. Lig maçlarında her müsabakada iki oyun oynayan takımlar, berabere kalmaları durumunda 1 puana razı olup, her iki oyunu da kazanmaları halinde ise 3 puanı hanelerine yazdırıyor.

Ligin yeni takımları kimler?

2017 Kış Mevsimi'yle birlikte en önemli gelişme ise lige yeni katılan ekipler oldu. Bu sezon izleyeceğimiz yeni takımlar 1907 Fenerbahçe Espor, Galakticos ve Galatasaray Esports. Burada ülkemizin tanınmış spor kulüplerinden Fenerbahçe ve Galatasaray'ın artık eSpor alanında yer almasını not düşmeliyiz. HWA, Aurora ve CREW ekipleri bu yıl da Şampiyonluk Ligi'nde mücadele edecek. Kıran kırana mücadele edecek 8 takım, 7 hafta boyunca Kış Mevsimi Finali'ne giden yolda şampiyon olmak için yarışacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.