Uber, yeni trafik servisi Movement'ı duyurdu

Dünyanın en popüler araç çağırma servislerinden Uber, yeni servisi Movement'la şehir içi trafik verilerini ücretsiz olarak paylaşmaya başladı. Movement, Uber araçlarından alınan trafik bilgilerini harita üzerinden bir web sitesi arayıcılığıyla müşteri ve sürücüyle paylaşıyor. Şu an için sadece Boston, Manila, Sydney ve Washington DC için kullanıma sunulan Movement, kısa zaman içerisinde Uber'in kullanımda olduğu tüm şehirler için sunulacak.

Günün herhangi bir saati için trafik bilgisi verebilen Movement, yolların en boş olduğu saatleri tespit etmenize olanak sağlıyor. Movement kullanıcılarının saat, gün, hafta ve bölge ayarı yapabileceklerini de belirtelim.

Özellikle İstanbul gibi trafik yoğunluğunun çok fazla olduğu şehirlerde hayatı çok kolaylaştıracak olan Uber Movement, gücü trafik ölçümleri yapmaya yetmeyecek yerel belediyeler için de zengin bir veri bankası olacak. Daha önceleri verileni paylaşmaya yanaşmayan Uber, bu hamlesiyle birlikte daha önce sorun yaşadığı yerel yönetimlerle arasını düzeltmeye çalışıyor olabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.