Trello, Jira ve BitBucket gibi araçların da sahibi olan Atlassian tarafından satın alındı

Atlassian, 5 yıl önce New York'ta kurulan ve şu anda 19 milyondan fazla kullanıcısı olan proje yönetim uygulaması Trello'yu satın aldı.
Trello, Jira ve BitBucket gibi araçların da sahibi olan Atlassian tarafından satın alındı

15 yıl önce Sidney'de kurulan ve dünya çapında 60 binden fazla şirkete hizmet veren proje yönetim uygulaması (ve çok daha fazlası) Atlassian, 5 yıl önce New York'ta kurulan ve şu anda 19 milyondan fazla kullanıcısı olan proje yönetim uygulaması Trello'yu satın aldı.

Trello ve Atlassian bu satın almayı bloglarından duyurdu fakat satın almanın miktarına ilişkin bir bilgi paylaşmadı. Farklı kaynaklardan yapılan açıklamalara göre satın alma bedeli 425 milyon dolar.

Severek kullandığım Trello'nun Atlassian gibi bu alanda tecrübesi oldukça yüksek olan bir şirketin çatısı altına girmesi önümüzdeki dönemlerde çok daha fazla faydalı yeniliğin yapılacağının da habercisi diye düşünüyorum.

Trello kurucusu ve CEO'su Michael Pryor blog yazısında, "Kısaca, Trello'nun bugün olduğundan daha eğlenceli ve müthiş olmasını bekleyebilirsiniz. İlk günkü gibi orijinal vizyonumuza ve misyonumuza bağlıyız ve artık daha büyük bir ateşleyici güce sahibiz. Bağımsız olarak hizmet vermeye ve insanların işini kolaylaştıracak tüm araçları entegre etmeye devam edeceğiz ve ve HipChat, Confluence ve JIRA ile bazı büyük entegrasyonları sabırsızlıkla bekliyoruz." diyor.

5 yılda 19 milyondan fazla kişiye ulaşmayı başaran Trello, Atlassian'ın gücünü kullanarak kısa sürede 100 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor. Bu satınalmanın Trello için çok faydalı olacağına inanıyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.