Samsung, Galaxy Note 7 skandalını sonunda aydınlatıyor
Teknoloji

Samsung, Galaxy Note 7 skandalını sonunda aydınlatıyor

Samsung, 2016'ya damga vuran Galaxy Note 7 soruşturmasının sonuçlarını sonunda açıklıyor. Batarya sorunu olarak başlayan ve piyasadaki tüm Galaxy Note 7 cihazlarının toplatılmasıyla sonuçlanan olayların gizemi bu ay çözülecek.

Koreli JoongAng Ilbo gazetesinin konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre Samsung, geçtiğimiz Ekim'de başladığı Galaxy Note 7 soruşturmasını tamamladı. Sonuçları Ocak ayı içinde kamuoyuyla paylaşmayı planlayan Samsung'un çokça merak edilen konuya ilişkin bugüne kadar kesin bir açıklama yapmamıştı.

Dünya çapında milyonlarca Galaxy Note 7'nin toplatılmasıyla sonuçlanan vaka Samsung'un 2016 üçüncü çeyrek gelirlerinde bir önceki çeyreğe göre 3 milyar dolardan fazla düşüşe neden olmuştu. Samsung Galaxy Note 7 ile birlikte ABD'de patlayan çamaşır makinelerini de geçtiğimiz yıl toplatmıştı. Her iki vaka arasında bir bağlantı olup olmadığını henüz bilmiyoruz.

Konuyla ilgili gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (2)
  1. Sencer Sencer

    Samsung Note olayları ile ilgili yazdığınız istisnasız tüm yazılarınızın oldukça taraflı bir şekilde kaleme alındığınu düşünüyorum. Cümleleriniz objektif değil aksine subjektif duygular gözardı edilmeksizin yazılmış durumda ve markayı bu durumla özdeşleştirerek fazlaca karalamaya çalıştığınızı düşündüren bir dili var. Açın bi bakın Apple'da ne tür trajediler yaşanmış.

    Sade bir Samsung kullanıcısıyım, o kadar.

  2. Cihazın patlaması ne kadar skandalsa ondan daha önemli bir problem de nedeninin açıklanamamasıydı. Samsung markası adına iyi bir gelişme. Zira Note 7 patlama olayı olmasaydı şuan iphone 7 satışlarını ikiye katlayacağı tahmin ediliyordu. Bakalım samsung note 7 açıklamasıyla birlikte toparlanıp apple'a kafa tutabilecek mi bekleyip göreceğiz.