2016'da YouTube'da en çok izlenen 10 reklam
Dijital

2016'da YouTube'da en çok izlenen 10 reklam

Yılın bu son ayının hemen başında geleneksel YouTube Rewind sonuçlarını açıklayan YouTube, 2016 yılının en çok izlenen reklam videolarını da yayınladı. YouTube'un en çok izlenen reklamlar listesinde başı çeken ilk 10 videodan 5'inin Super Bowl reklamları olması da ilgi çekici bir detay. Bildiğiniz üzere ABD'de Super Bowl maçları arasında televizyonda yayınlanan reklamlar oldukça popüler. Ancak bu televizyon reklamlarının dijital yansımaları, dijitalin de gücü sayesinde sadece ABD'de maç arasında gerçekleştirilen reklamdan çok daha fazla kişiye ulaşmayı başarıyor.

Hemen aşağıdan göz atabileceğiniz ilk 10 listesinde dikkat çeken bir diğer detay ise Mobile Strike başta olmak üzere, Clash Royale ve Pokemon Go gibi mobil oyunların reklamların iyi sıralarda yer alması. Bu da 2016 yılının mobil oyunlar için iyi geçtiğini gösteriyor.

maxresdefault32

2016 yılında YouTube'da en çok izlenen 10 reklam

10. Skittles: "The Portrait" Super Bowl

9. #Pokemon20: Pokémon Super Bowl

8. The Chase – Hyundai Elantra Super Bowl

7. Always #LikeAGirl – Keep Playing

6. Mtn Dew Kickstart: Puppymonkeybaby Super Bowl

5. Clash Royale: Theme Song

4. Samsung Galaxy S7 and S7 edge

3. Nike Football Presents: The Switch

2. Knorr #LoveAtFirstTaste

1. Mobile Strike Super Bowl - Arnold's Fight

Yorumlar (4)
  1. Ahmet Ahmet

    en çok izlettirilen reklam desek daha iyi olur.

  2. Murat Kara Murat Kara

    Oyunların içinde zorla çıkıyor .

  3. En çok seyredilmesi isteğe bağlı değil, örneğin cep telefonunuza oyunu yüklüyorsunuz oyun belirli aşamadan sonra veya belirli periodlarda sizi bu reklamı izlemeye mecbur bırakıyor, geçemiyorsunuz, iptal edemiyorsunuz beklemeniz gerekiyor 30 sn reklamları bunlar, bu nedenle birinci çıkmıştır. İsteğe bağlı olmayan zoraki reklam sunumu bu yöntem ile izletilmiştir. Dayatma yöntemi ile olmuştur....

  4. İsmail Demirhan İsmail Demirhan

    Trivago reklamı yok mu ya? >Youtube'da videodan çok trivago reklamı izledik