Super Mario Run dördüncü gününde 40 milyon indirilme sayısına ulaştı
Genel

Super Mario Run dördüncü gününde 40 milyon indirilme sayısına ulaştı

Pokemon Go oyunu ile başlayan mobil oyun pazarındaki nostalji rüzgarları Super Mario ile devam ediyor. Nintendo'nun ilk resmi mobil oyunu olan Super Mario Run'ın ilk gününde 4 milyon dolar kazandığından bahsetmiştik. Bugün ise Nintendo tarafından yapılan açıklamayla birlikte ilk 4 günün toplam indirilme sayısı belli oldu.

Super Mario Run App Store'da indirilmeye açıldığı ilk 4 günde toplamda 40 milyon indirilme sayısına ulaştı. Apple yetkilisi Phil Schiller'ın yaptığı açıklamayla birlikte ulaşılan 40 milyon indirilme sayısının App Store için yeni bir rekor anlamı taşıdığı da belirtilmiş oldu. Super Mario Run, ilk dört günlük periyotta App Store'da en çok indirilen uygulama rekorunu kırdı.

supermario

Karşılaştırmak gerekirse 2016 senesinin en çok ses getiren mobil oyunlarından biri olan Pokemon Go yaklaşık 2 hafta içerisinde 30 milyon indirilme sayısına ulaşmıştı. Tabii ki Pokemon Go'nun her ülke için aynı anda çıkmamış olması da aradaki farkı büyüten nedenlerden.

Nintendo yaptığı açıklamayla birlikte oyunun App Store'daki konumu hakkında çeşitli bilgiler de verdi. Küresel anlamda 150 ülke için ulaşılabilir konumda olan Super Mario Run bu ülkelerin 140'ında ücretsiz oyun kategorisinin en tepesinde bulunuyor. En çok hasılat yapan oyunlar listesine de giren oyun, indirilebilir durumda olduğu 100 farklı ülkenin en çok hasılat yapan 10 oyunu arasında.

Super Mario Run'ın sadece iOS platformu için mevcut durumda olduğunu ve sadece ilk 3 bölümünün ücretsiz olduğunu da belirtelim. Oyunun tamamını açmak için 27 TL ödeme yapmanız gerekiyor.

Yorumlar (5)
  1. Ben de indirdim aşırı reklam ve tanıtım karşısında kayıtsız kalamadım ama telefonumda gereksiz yer kaplayanlar listesinde ilk sırayı alınca sildim.(40milyon -1) şaka bi yana eskiden oyun kıtlığında snake, super mario oynardık ama zaman değişti ve çok fazla rakipleri var, kalıcılığı yakalayabileceklerini düşünmüyorum. Başarılar dilerim yine de

  2. Mehmet Ali Solel Mehmet Ali Solel

    Çok reklamı yapıldı bu kadar indirilmesi normal bence.

  3. Kepçe İzle Kepçe İzle

    Eskilerden kim kaldı bir mario bir de biz :) Reklam sağlam olunca arkasından bunun gelmesi biraz kolay oldu.

  4. Android'e gelince de benzer bir senaryo görürürüz. Pokemon go gibi kült olmuş oyunların yeni mobil dünyaya girişlerinde bu rekorlar normal. Mobilde tuşun tadını verir mi o ayrı mesele :)

  5. Ancak fiyatlama modeli sebebiyle, kullanici goruslerinde sadece 2,5 yildizda kaldigi, daha da onemlisi sirket hisse degerini kaybetmesine yol actigini da eklemek gerekir.