Cloudwith.me: AWS kullanmayı kolaylaştıran girişim

Cloudwith.me: AWS kullanmayı kolaylaştıran girişim

Cloudwith.meAmazon Web Services (AWS) özelinde bulut bilişimi daha kolay ve hızlı kullanılabilir bir hale getirmek istiyor.

İki tecrübeli yazılımcının Dublin'in bir barında tanışıp farkında bile olmadan kendilerini bulut bilişimin çetrefilli taraflarını konuşurken bulmaları sırasında temelleri atılan girişim, 'shared hosting' yani paylaşımlı sunucuların artık yeterli gelmediği kişilerin bulut bilişime başlama bariyerini ('learning curve') ortadan kaldırmak üzere yola çıkmış.

Diğer bir açıdan bakacak olursak AWS altyapısını kullanıp müşterilerine SaaS modeliyle ulaşan girişim, ek olarak bazı özellikler de sunuyor.

Bu özelliklerin başında ise hazır e-posta sunucusu, sunucu hareketlerini izleyen ve raporlayan analitik araçlar, yine hazır olarak gelen WordPress, Magento ve benzeri CMS'ler, herhangi bir zahmete girmeden statik sayfalardan yayın yapmak ve FTP kurulumu geliyor. cloudwithme-ekran-goruntusu

Bulut bilişim denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan AWS, yeni başlayanlar için alışması 'biraz zor' bir platform olarak nitelendirilebilir. En azından içerisinde çok sayıda ürün ve hizmet bulunduran platformu keşfetmek, ihtiyaçlarınız doğrultusunda en doğru ve uygun reçeteyi bulmak zaman alabiliyor diyebiliriz.

Tam olarak bu problem üzerine eğilen Cloudwith.me ise zamandan tasarruf etmek isteyen ve AWS'den beklentileri çok da fazla olmayan kullanıcıları hedefliyor. Öyle ki Cloudwith.me'nin sunduğu özelliklerin bir kısmı AWS ekosisteminde birer uygulama olarak zaten yer alıyor.

Cloudwith.me nasıl kullanıyor, ortalama fiyatlar nedir...

Platforma üye olduğunuzda ilk olarak dünyanın hangi bölgesinden/bölgelerinden sunucu istediğinizi belirtiyorsunuz. Dilerseniz 'domain' yönlendirmenizi de otomatik olarak yapabilmenize olanak tanıyan Cloudwith.me, kullanıcılarını yönlendirerek projeleri hakkındaki ihtiyaçları ve kullanacağınız teknolojileri (WordPress veya PHP gibi) öğreniyor. Tüm bunların ardından AWS bilgilerinizi platforma girdiğinizde sunucunuz hazır hale geliyor.

cloudwithme-ekran-goruntusu

Bu arada ücretlendirme ise iki taraflı olarak gerçekleşiyor. Yani Cloudwith.me kullanıcıları hem AWS'ye kullandıkları sunucuların ücretini ödüyor, hem de platforma kullandıkları ek özellikler başına (e-posta sunucusu kurulumu aylık 4 dolar gibi) ücret ödüyor. Cloudwith.me'nin paylaştığına göre maliyetler ortalama olarak 40 dolardan başlayıp 460 dolara kadar (aylık) çıkıyor.

Bulut bilişim dünyasında büyük ve doğru bir problem üzerine yola çıkan Cloudwith.me şu an beş kişilik bir ekibe sahipmiş. Bu arada kullanıcılarına 11 farklı dilde hizmet veren platformun şimdilik Türkçe'yi desteklemediğini belirtelim.

Geleneksel sunucu şirketleriyle AWS kullanıcılarının ortasında kalan pazarı hedefleyen Cloudwith.me'yi takip edip gelişmeleri sizlere aktarmayı sürdüreceğiz. Eğer siz de bugüne kadar AWS dünyasına girmeye 'korktuysanız' ya da 'girip çıktıysanız' Cloudwith.me'yi inceleyebilirsiniz.

Son olarak 'xmas25' indirim koduyla platformu belirli bir süre için yüzde 25 indirimle kullanabileceğinizi de söylemiş olalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.