Facebook Messenger'a fotoğraf filtre ve efektleri gibi 'Snapchat özellikleri' eklendi

Facebook Messenger'a fotoğraf filtre ve efektleri gibi 'Snapchat özellikleri' eklendi

Instagram'ı Snapchat özellikleriyle dolduran Facebook, şimdi de popüler mesajlaşma uygulaması olan Messenger için yeni kamera özelliklerini duyurdu. Snapchat'ten aşina olduğumuz özellikler artık Messenger'da da kullanılabilecek.

Messenger'a yeni gelen özellikler Türkçe destekli özel efektler, fotoğraflar üzerine yerleştirilebilen filtreler ve sticker'lar olarak karşımıza çıkıyor. Bunlarla yetinmeyen Facebook, kendi servisi olan Instagram'dan da Boomerang özelliğine benzeyen bir yeniliği Messenger için kullanıma açtı.

newsroom-2

Geçtiğimiz ay Facebook kurucusu Mark Zuckerberg görsel mesajlaşma araçları hakkında denemeler yapıldığından bahsetmişti. Bu denemeler Snapchat ve Instagram özellikleri olarak karşımıza çıkmış oldu.

Hem iOS hem de Android platformları için gelen güncellemeyle birlikte kullanıma sunulan özellikler, selfie tutkunlarını çok sevindirecek gibi görünüyor. Yenilenen sade bir tasarım ile karşımıza çıkan Facebook Messenger, yeni kamera eklentisi ile sevilen özellikleri anlık mesajlaşma ile birleştirmiş oldu. Şimdilik sadece belirli bir kitle için kullanıma açılan özellikler kısa zaman içerisinde tüm Messenger kullanıcıları için sunulacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.