Google Drive, iOS'ten Android'e geçişi kolaylaştıracak

Google Drive, iOS'ten Android'e geçişi kolaylaştıracak

Dünyanın en büyük iki mobil işletim sistemi arasındaki savaş devam ediyor. Google, geçiş sürecini Move to iOS uygulaması ile kolaylaştıran Apple'a Google Drive ile cevap veriyor. Bugün gelen güncelleme ile yeni özellikler kazanan Google Drive, iOS'ten Android'e geçiş sürecini üç alanı yedekleyerek gerçekleştiriyor.

Gelen güncellemeyle birlikte tek tıkla rehber, takvim ve fotoğraf/video yedeği alabilen Google Drive, aldığı yedekleri Google hesabınıza kaydediyor. Sistem ise oldukça basit çalışıyor. Google Drive uygulamasının ayarlar kısmından Backup (yedekle) kısmını seçerek dosyalarımızı kaydetmiş oluyor. Yeni bir Android telefona geçtiğimizde ise Gmail adresimizi girmemizin ardından Google Drive uygulaması yedeklerinizi yeni telefona aktarmak isteyip istemediğimizi soruyor.

backup-google-drive

Tabii ki yedekleme süresinin uzunluğu sahip olduğunuz dosya boyutuna göre değişiklik gösteriyor bu yüzden Google, cihazınızın Wifi üzerinden internete bağlanmasını ve prize takılı durumda olmasını öneriyor. Google Drive'ın müzik arşivinizin, telefon ayarlarınızın ve mesajlarınızın yedeğini alamadığını da belirtelim.

Tabii ki gelen özellikleri sadece geçiş süreci için kullanmak zorunda değilsiniz. iOS kullanıcıları, sadece kolay bir şekilde yedekleme yapmak için de Google Drive'ın yeni özelliklerini kullanabilir. Bu hamlesi ile iPhone kullanıcılarının aklını çelmeye çalışan Google'ın başarılı olup olmayacağını ise zaman gösterecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.