Amazon Prime Video artık Türkiye'de

Amazon'un Netflix rakibi online video servisi küresel açılımını yaptı. Aralarında Türkiye'nin olduğu 200 yeni ülkeye açılan Amazon Prime Video, sınırsız film ve dizi keyfi sunuyor.

Amazon'un faaliyet gösterdiği ülkelerde özel abonelik sistemi Prime üyelerine ücretsiz sunulan video servisi, Türkiye'de Prime servisi olmadığı için aylık 2.99 euro fiyattan sunuluyor. 1 hafta ücretsiz deneme süresiyle gelen servisi denemek için Amazon Prime Video sayfasına gitmeniz ve var olan Amazon hesabınızla giriş yapmanız yeterli. Amazon hesabınız yoksa, kredi kartı bilgilerinizle yeni bir üyelik tanımlamanız gerekiyor.

Halihazırda Netflix ya da benzer bir online TV servisi denediyseniz Amazon Prime Video'ya kısa sürede aşina olabilirsiniz. Servis, Amazon özel yapımlarını öne çıkarırken, TV programları ve dizileri janralarına göre aramanızı sağlıyor. Türkçe altyazılı yapımlarsa ayrı bir kategori olarak ana sayfada görünüyor.

Netflix gibi Amazon Prime Video servisine mobilden ve diğer cihazlardan erişmeniz de mümkün. iOS ve Android ile birlikte PlayStation 3, Xbox 360, Wii, Wii U ya da Samsung, LG, Sony gibi markalara ait akıllı TV'lerden Amazon Prime Video uygulamasına giriş yapıp, kesintisiz izleme deneyimi yaşayabiliyorsunuz.

amazon-prime-video

Amazon Prime Video'nun en önemli rakibi Netflix bu yıl başında küresel açılımını yapmış ve geçtiğimiz Eylül'de Türkiye lansmanını yapmıştı. Servislerin önündeki en büyük meydan okuma ise, yerelleşme. Servislerin, söz konusu içerik olduğu için, dil ve lisans anlaşmaları gibi önemli bariyerleri aşmaktaki hızları rekabette belirleyici olacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.