BulutKlinik.com Türkiye'deki sağlık kuruluşlarını buluta davet ediyor

BulutKlinik.com Türkiye'deki sağlık kuruluşlarını buluta davet ediyor

Türkiye'de geliştirilen SaaS girişimleri farklı sektörlere yayılmaya devam ediyor. Sağlık sektöründe deneyimli girişimciler tarafından kurulan BulutKlinik.com da bunun güzel örneklerinden biri.

Bulut Klinik, Ali Hulusi Ölmez, Yusuf Güleç, İbrahim Halil Halıcı tarafından bu yılın Şubat ayında kurulan bir girişim. Sağlık sektöründe yönetici, yazılımcı ve sistem geliştirici olarak çalışan kurucu kadro, 10 aylık bir geliştirmeyle Bulut Klinik'i hayata geçirmiş ve farklı ölçekteki kliniklerin kullanabileceği bir SaaS ürünü ortaya çıkarmış.

Bulut Klinik, klinik sahiplerine randevu yönetimi, hasta takibi, finansal hizmet takibi, raporlamalar gibi detaylı özellikler sunuyor. SKRS (Sağlık Kodlama Referans Sunucusu) veri setleriyle entegre çalışan girişim, Medula kullanan müşterileri hedeflemiyor ama SağlıkNet ve E-Nabız sistemlerine entegrasyonunu 2017 yılı içerisinde tamamlamayı planlıyor.

bulut-klinik-saas-2

Türkiye'de 32 bin sağlık kuruluşu var

"Kliniğinizi bulutların üzerine çıkarın!" sloganıyla hizmet veren Bulut Klinik'in ekibinden Zeynel Akçay, Türkiye'de 32 binden fazla sağlık kuruluşu olduğunu ve yataklı tedavi sunmayan 20 bin sağlık merkezinin potansiyel müşterileri olduğunu söylüyor. İlk yıl bin kliniğe, 5 yıl içindeyse (yurt dışına açılarak) 10 bin kliniğe hizmet vermeyi hedeflediklerini ekliyor.

bulut-klinik-saas

Bulut Klinik, modüler bazda bölünmüş hizmetlerin aksine kapsamlı bir altyapı sunuyor. Bu sayede iş yeri hekimlerinden güzellik merkezlerine, diş kliniklerinden tıp merkezleri ve hastanelere kadar farklı merkezlere ulaşması mümkün. Türkiye'de bulut tabanlı yazılımlarının popülerleşmeye başladığı malum ve bu noktada Bulut Klinik'in doğru zamanda adım attığını söyleyebilirim. 2017'de nasıl bir büyüme göstereceğini de hep birlikte göreceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.