BulutKlinik.com Türkiye'deki sağlık kuruluşlarını buluta davet ediyor
Girişim

BulutKlinik.com Türkiye'deki sağlık kuruluşlarını buluta davet ediyor

Türkiye'de geliştirilen SaaS girişimleri farklı sektörlere yayılmaya devam ediyor. Sağlık sektöründe deneyimli girişimciler tarafından kurulan BulutKlinik.com da bunun güzel örneklerinden biri.

Bulut Klinik, Ali Hulusi Ölmez, Yusuf Güleç, İbrahim Halil Halıcı tarafından bu yılın Şubat ayında kurulan bir girişim. Sağlık sektöründe yönetici, yazılımcı ve sistem geliştirici olarak çalışan kurucu kadro, 10 aylık bir geliştirmeyle Bulut Klinik'i hayata geçirmiş ve farklı ölçekteki kliniklerin kullanabileceği bir SaaS ürünü ortaya çıkarmış.

Bulut Klinik, klinik sahiplerine randevu yönetimi, hasta takibi, finansal hizmet takibi, raporlamalar gibi detaylı özellikler sunuyor. SKRS (Sağlık Kodlama Referans Sunucusu) veri setleriyle entegre çalışan girişim, Medula kullanan müşterileri hedeflemiyor ama SağlıkNet ve E-Nabız sistemlerine entegrasyonunu 2017 yılı içerisinde tamamlamayı planlıyor.

bulut-klinik-saas-2

Türkiye'de 32 bin sağlık kuruluşu var

"Kliniğinizi bulutların üzerine çıkarın!" sloganıyla hizmet veren Bulut Klinik'in ekibinden Zeynel Akçay, Türkiye'de 32 binden fazla sağlık kuruluşu olduğunu ve yataklı tedavi sunmayan 20 bin sağlık merkezinin potansiyel müşterileri olduğunu söylüyor. İlk yıl bin kliniğe, 5 yıl içindeyse (yurt dışına açılarak) 10 bin kliniğe hizmet vermeyi hedeflediklerini ekliyor.

bulut-klinik-saas

Bulut Klinik, modüler bazda bölünmüş hizmetlerin aksine kapsamlı bir altyapı sunuyor. Bu sayede iş yeri hekimlerinden güzellik merkezlerine, diş kliniklerinden tıp merkezleri ve hastanelere kadar farklı merkezlere ulaşması mümkün. Türkiye'de bulut tabanlı yazılımlarının popülerleşmeye başladığı malum ve bu noktada Bulut Klinik'in doğru zamanda adım attığını söyleyebilirim. 2017'de nasıl bir büyüme göstereceğini de hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar (8)
 1. Musteri Musteri

  ben bir işletme sahibi olsam anasayfasında "memenun" yazan firmanın bırak bulutuna çay demliğindeki su buharına bile güvenmezdim.

  1. Katılıyorum. Anormal bir hata.

  2. Zeynel Akçay Zeynel Akçay

   Merhaba, küçük uyarınız için teşekkür ederiz, Biz gücümüzü bize güvenen müşterilerimizden alıyoruz, bügün bu konumda isek güven konusunda taviz vermediğimiz içindir.

  3. Ufak ancak yapılmaması gereken bir hata. Amaç olumlu eleştiri ise özel yazılabilir ya da anasayfa şöyle bir hata denebilir. Ancak yok bulutuna yok çay demliğine güvenmem ifadeleri iyi niyetli bir yaklaşım değil. Bu tür işler 2 günde ense parlatarak ortaya çıkmıyor. Yılların birikimi aylarca gece gündüz özel hayattan belki aileden çocuklardan feragat ederek ortaya çıkıyor. 10 llarca proje teslim etmiş biri olarak bahsedilen hatalar asıl güven unsurlarının içinde binde bir bile önem arzetmiyor. Eleştiri yaparken lütfen yıkıcı değil yapıcı olalım. Kendi değerlerimize saygı duyalım. Doğrudan bizimle ilgili olmasa da bu tür her proje dolaylı yoldan her birimize katkı sağlayacaktır.

 2. Tuğrul Karakaya Tuğrul Karakaya

  Tebrik ederim. başarılarınızın devamını dilerim.

  1. Zeynel Akçay Zeynel Akçay

   Teşekkür ederiz Tuğrul Bey,

 3. Hidayet Hidayet

  Dr Chrono gibi birsey mi yoksa klasik HYBS + randevu sistemi mi? Web sayfasinda cok az bilgi var, ozellikle paketler konusunda herhangi bir bilgi yok. "Paket" olarak adlandirdiklari sanirim sadece ucretli uyelik, birden fazla paket gibi bir kavram yok gibi.

 4. Cok pinti bir sektördesiniz basarilar.