Paraşüt, Apsiyon ve PayPad, Webrazzi Finansal Servisler 2016'da sahne aldı

Webrazzi Finansal Servisler 2016 konferansımızda öğleden sonraya 3 Fintech girişiminin sunumuyla başladık.
Paraşüt, Apsiyon ve PayPad, Webrazzi Finansal Servisler 2016'da sahne aldı

Webrazzi Finansal Servisler 2016 konferansımızda öğleden sonraya 3 Fintech girişiminin sunumuyla başladık. Sırasıyla Paraşüt, Apsiyon ve PayPad, 20'şer dakikalık sunumlarla katılımcılara hem bir girişim olarak hikayelerini hem de Fintech dünyasındaki yerlerini aktardılar.

Paraşüt'e 'Akbank'la giriş yap' özelliği eklendi

Sözü daha fazla uzatmadan sunumlardaki bazı detaylara geçelim. KOBİ'ler için ön muhasebe programı olan Paraşüt için Türkiye'nin dikkat çeken Fintech girişimlerinden biri diyebiliriz. Kısa bir süre önce yeni yatırım turunu da tamamlayan Paraşüt'in Kurucu Ortak ve CEO'su Sean Yu, sahnede girişimini genel hatlarıyla anlatırken Akbank ile gerçekleştirdikleri entegrasyondan bahsetti.

Webrazzi Finansal Servisler 2016'da girişim sunumları

Söz konusu entegrasyon sonrasında Paraşüt kullanıcısı olan Akbank müşterileri, aynı Facebook ile giriş yapar gibi Akbank hesaplarını 'Paraşüt'le bağlayabilecek' ve çok sayıdaki hesap detayına platform üzerinde ulaşabilecek. Paraşüt'teki güncel gelişmeleri ve Akbank entegrasyonu hakkındaki detayları sizlerle paylaşacağız.

Apsiyon üzerinde her ay 150 milyon TL değerinde bir 'ekonomi dönüyor'

Sean Yu sonrası sahne, Apsiyon Kurucu Ortak ve CEO'su Kudret Türk'ün oldu. Sunumunun hemen başında kentselleşme ve yeni nesil konutlardan bahseden Türk, Apsiyon'un konutlar için iletişim, finans, CRM, ödeme sistemi ve raporlama gibi çok sayıda modül sunduğunun altını çizdi.

Kudret Türk'ün paylaştığına göre bugün 200 bin konutun yönetiminde kullanılan Apsiyon, Türkiye'nin 14 büyük bankasıyla da entegre durumda. Diğer yandan Kudret Bey'in paylaştığına göre Apsiyon'da her ay dönen ekonomi de tam 150 milyon TL. Apsiyon'la ilgili önümüzdeki dönemde yaşanacak olan gelişmeleri Webrazzi'den takip etmeye devam edebilirsiniz.

PayPad, yan ürünleriyle büyümeye devam ediyor

Fintech girişimlerini ardı ardına sahneye aldığımız bölümün üçüncü ismi de PayPad Kurucusu Veysel Berk oldu. İlgi çekici geçmişi ve eğlenceli sunumuyla dikkatleri üzerine Berk, perakende sektörüne özel bulut tabanlı bir kasa çözümü PayPad'in kuruluş hikayesinden bahsetti.

Veysel Berk, PayPad'in hizmet verdiği müşterileri için 'PayPad Fiber' ile 3 günde kurulumu tamamlanan sınırsız internet sunma modülünü devreye aldığını duyurdu. PayPad'in benzer bir diğer çözümü ise 'PayPad Müzik' ile mağaza içinde lisanslı müzik yayın servisi.

Webrazzi Finansal Servisler 2016 konferansımızdaki diğer sunumlar hakkındaki detaylara hemen şimdi göz atabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.