Dünyanın en büyük startup kampüsü Paris’te açılıyor

Dünyanın en büyük startup kampüsü Paris’te açılıyor

Teknoloji dünyasını Paris'te toplamaya hazırlanan 'dünyanın en büyük startup kampüsü' olma iddiasındaki Station F, 34 bin m2’lik devasa bir alanda kuruluyor. 2017'de açılması planlanan ve Türkiye'den de girişimlere açık olan Station F'in ilk üyeleri de duyuruldu.

Ünlü Fransız mühendis Eugène Freyssinet tarafından 1929 yılında inşa edilen eski bir tren istasyonuna açılacak olan Station F, ödüllü mimarlar Wilmotte & Associés tarafından tasarlanmış. 7/24 yaşayan bir alan olacak olan Station F'in ilk üyeleri ise Facebook, TechShop ve vente-privee olacak. Facebook'un Station F için nasıl bir rol üstleneceği ise yeni yıl ile açıklanacak.

cover-r4x3w1000-578d7b40b3d8e-vue-de-la-future-halle-freyssinet

İçerisinde 3 bin masalık bir Startup bölgesi, özel ofisler, toplantı odaları ve 360 kişilik konferans salonu barındıracak olan Station F'te 24 saat açık 4 mutfak, kafe, bar ve restoran olacağını da belirtelim. 600 girişimcinin yaşayabileceği konutların ise 2018 yılında tamamlanması bekleniyor.

Fransa'nın önde gelen okullarından olan HEC Paris'in yeni yuvası olacak gelecek olan Station F, tarihi bir alanı teknoloji dünyasının cazibe merkezi haline getirmeyi amaçlıyor. Dünyanın her köşesinden girişimcileri bekleyen Station F, Türkiye’den de girişimlerin başvurularını bekliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.