Makale.net farklı içerik ihtiyaçları için ekonomik ve hızlı bir seçenek
Arama
Girişim

Makale.net farklı içerik ihtiyaçları için ekonomik ve hızlı bir seçenek

makale-net

Günümüzde ‘content is king’ (içerik kraldır) yerine ‘execution is king’ (icra etmek kraldır) deyimi kabul görmeye başladı ama içerik üretimi değer kaybetmiyor. İzmir merkezli bir girişim olan Makale.net de farklı içerik ihtiyaçlarına hızlı ve ekonomik bir şekilde yanıt vermek istiyor.

Bu yılın Şubat ayında kurulan Makale.net, farklı kategorilerde hazır içerikler sunmanın yanısıra, talebe dönük içerik ihtiyaçlarını da karşılayan bir içerik üretim merkezi. Bir yıllık geliştirmenin eseri olan girişim, farklı kalitede (standart, uzman, elit) makaleler için ücret hesaplama araçları sunuyor ve içerik ihtiyacınızın size ne kadara mal olduğunu bir çırpıda gösteriyor. Makalenin seviyesine, türüne, kategorisine ve anlatım tarzına göre talebi açabiliyorsunuz.

makale-net-icerik-2

41 binden fazla içerik üretildi

Eren ŞengülÜlkü Şengül ve Koray Berkiler tarafından kurulan girişim geçtiğimiz 10 ay içerisinde 1000 kadar üye kazanmış ve her 2 üyeden biri ortalama 50 TL sepet tutarıyla sipariş vermiş. Üyeler bugüne kadar 3 bin 772 proje için 41 binden fazla içerik üretmiş.

Farklı mecralarda tanıtım yazısı yayınlatmak mümkün

Makale.net, içerik üretimine ek olarak tanıtım yazılarının yayınlanmasına da aracılık ediyor. Farklı haber veya içerik sitelerinde kaç liraya yazı yayınlatabileceğinizi görüyorsunuz. Tanıtım içeriği yayınlamak istediğiniz siteleri de farklı kriterlere göre filtreleyebiliyorsunuz.

makale-net-icerik

Makale.net, kelime başına ücretlendirme yapıyor ve içerik üreticileri tecrübelerine göre farklı oranlarda gelir kazanabiliyor. Bireysel içerik ihtiyaçlarından kurumsal projelere uzanan geniş yelpazeye hitap eden Makale.net, kendini nitelikli, ekonomik ve hızlı bir oyuncu olarak tanıtıyor ve girişimin kurucuları özellikle fiyat ve hız konusunda rakiplerinden ayrıştıklarını düşünüyor.

Türkiye’de içerik üretimine dönük platform sayısı oldukça az ve içerik ihtiyacını kaliteli bir şekilde karşılamak kolay sayılmaz. Bu açıdan bakıldığında Makale.net’in ‘ekonomik, nitelikli ve hızlı’ içerik teklifiyle pazarda ne kadar tutulacağını zaman gösterecek. Eğer şu anda içerik ihtiyacınız varsa Makale.net’te hesap açıp bir deneme yapabilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (7)
 1. Ahmet dedi ki:

  Bu konuda en önemli rakipleri bionluk, sadeceon, içerikbulutu ve webmaster forumları. Domain güzel, sipariş arayüzü işlevsel. İhtiyaçlarınızı diğer içerik sitelerine göre daha iyi özelleştirebiliyorsunuz. İyi proje başarılar..

 2. yusuf ali dedi ki:

  Örnek makaleler görmek istedim ama sitede yok.

 3. Metin dedi ki:

  Sadeceon bionluk tarzını farklı yorumlayarak sunmuş. Başarılar.

 4. Batuhan dedi ki:

  Projenin sahibi Eren Beyle Makale.net’i açmadan önce de çalışıyorduk. Onunla çalışmaya başlamadan önce bir kaç içerik sağlayıcısı ile çalışmıştım fakat pek memnun kalmamıştım. Metinlerin içeriği, imla hataları, teslim süreleri pek beni memnun etmemişti. Bir kaç sipariş sonrası Eren Beyin işine verdiği önemi anlıyorsunuz zaten. Makale.net’in açıldığı ilk gün özellikle belirtmişti siparişi sistem üzerinden verin ve siparişinizin ne kadar hızlı teslim edildiğini görün diye. Gerçekten siparişim yaklaşık 1 saat içinde teslim edilmişti.

  Eren Beyin bulunduğu projeleri herkese tavsiye ederim.

 5. Fatih dedi ki:

  bir deneme siparişi verdik bakalım eğer memnun kalırsam sürekli veririm sipariş.

 6. Canan dedi ki:

  Güzel bir proje olmuş bizim gibi makale yazdıran ve karşısında kurumsal muhattap arayanlar için iyi bir seçenek olacak gibi duruyor.

 7. Waldmann dedi ki:

  Gayet kaliteli ve başarılı makale yazıyorlar. Termin süresini de oldukça kısa tutuyorlar. Başarılar.

Bir Yorum Yazın