AngelList, Product Hunt’ı satın aldı
Arama
Girişim

AngelList, Product Hunt’ı satın aldı

product-hunt-angelistYatırımcılar ve girişimcileri buluşturan bir platform olarak nitelendirebileceğimiz AngelList, son yılların popüler girişimlerinden Product Hunt‘ı satın aldığını duyurdu.

Girişimlerin kullanıcı oylarıyla öne çıkarıldığı Product Hunt, bu özelliğiyle yeni girişimlerin çok hızlı bir şekilde ilk kullanıcılarını da kazanmalarını sağlıyordu.

Recode’un paylaştığı kadarıyla 20 milyon dolar gibi bir değerlemeyle satın alınan Product Hunt’ın kısa süre önce yeni tur yatırım alacağı teknoloji bloglarında yer almıştı. Product Hunt’ın kurucusu Ryan Hoover, bu satın almanın şirketin geleceği için en iyi seçenek olduğunu ve AngelList ile güçlerini birleştirmenin ekosisteme olumlu bir katkı sağlayacağını Medium’daki şirketin blogunda paylaşmış.

Bir Y Combinator şirketi olan Product Hunt, kısa süre içerisinde internet girişimcileri arasında yeni girişimleri keşfetmek adına önemli bir kaynak olmayı başarmıştı. Çıkışından kısa süre sonra ürün listelerini hayata geçiren Product Hunt, düzenli listeleriyle bugün girişim ekosisteminin önemli başvuru noktaları arasında yer alıyordu.

Yeni girişimlerin tohum ve ilk tur yatırımlarını online olarak toplamasını sağlayan AngelList için çok faydalı olacağını düşündüğümüz Product Hunt’ın, platform ile nasıl bir entegrasyon kuracağını önümüzdeki dönemde göreceğiz.

Product Hunt, Crunchbase’in kayıtlarına göre başta Andreessen Horowitz olmak üzere toplam 7.1 milyon dolar yatırım almıştı.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (2)
  1. Muzaffer dedi ki:

    7.1 mn dolar yatırımı max %30 una karşılık almış olsa, değerlemesi 23,6 mn dolar üzerinden olmuş demektir. Yatırımcı zararda oluyor bu senaryoda. Ya işler kötü gidiyor ve para kazanamıyorlar, ya da 20 mn dolar değerleme ile satış yanlış bilgi. Niye uğraştım böyle bilmiyorum ama aklıma takıldı işte.

  2. Mehmet Ortaç dedi ki:

    Türkiye’de buna benzer bir girişim var mı acaba?

Bir Yorum Yazın