Veri güvenliği için sunucularını sadece AB içinde tutan Strato, Türkiye'de 10 bin müşteriye ulaştı

Almanya'nın önde gelen hosting şirketlerinden Strato, yılın başlarında Türkçe içerik ve destek ekibiyle Türkiye pazarına açılmıştı. Geçen kısa süre içinde Türkiye'deki müşteri sayısını 10 bine çıkaran şirket, ebeveyn şirketi Deutsche Telekom'un sıkı kalite ve güvenlik kriterlerini bu başarılarında kilit rolde görüyor.

Şirketin Berlin'deki veri merkezine yaptığımız ziyaret sırasında görüşme şansı bulduğumuz CEO Dr. Christian Böing, pazara girmeden Türkiye'deki hosting müşterilerinin temel önceliklerini iyi ölçtüklerini ve ilk üç sırayı alan rekabetçi fiyat, 7/24 müşteri hizmetleri ve veri güvenliği konularını üçünü de yerine getiren çözümlerle pazara giriş yaptıklarını söylüyor. Veri merkezlerini Türkiye'deki belli başlı oyunculardan farklı olarak sadece Avrupa Birliği sınırları içinde tutmanın güvenlik açısından ciddi bir avantaj sağladığını söyleyen Böeing, AB veri güvenliği yasalarından çok daha titiz ve zorlayıcı olan Almanya yasalarına da aynı anda itaat gerekliliği, Strato'nun servislerini çok daha güvenilir yaptığı düşüncesinde.

Bugün Türkçe konuşan 10'dan fazla deneyimli müşteri temsilcisini bünyelerinde barındıran Strato, Böeing'in ifadeleriyle, müşteri kitlesindeki hızlı artışın ilerleyen dönemlerde devam etmesi halinde Türkiye'de de hosting alanında yatırımlar yapabilecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.