Akıllı oyuncak ve eğitici oyun platformu Toyji, Kickstarter'da destek arıyor

Akıllı oyuncak ve eğitici oyun platformu Toyji, Kickstarter'da destek arıyor

Bu yılın Mart ayında Girişim Ofisleri programımızla ziyaret ettiğimiz TabToy Studios, okul öncesi çocuklar için geliştirdiği akıllı oyuncak ve eğitici oyun platformu Toyji için Kickstarter'da destek arıyor.

İTÜ Çekirdek'in dönem birincisi girişimlerinden biri olan Tabtoy, Kickstarter'da Toyji markasıyla boy gösteriyor ve kendini "dünyanın ilk akıllı oyuncak pad'i" olarak tanıtıyor. Cem Nahit Köne (CEO), Rahim Öner (CTO), ve Can Soylu’nun (COO) toplamda 19 yıllık tecrübesiyle hayat bulan Toyji, çocukların ince motor becerileri, odaklanma gibi sorunları çözmeyi hedefliyor.

Biraz detaylandıracak olursam Toyji, 3 boyutlu baskısı alınabilen fiziksel oyuncaklarla dijital deneyimi bir araya getiriyor. Böylece çocuklar Toyji’nin eğitici oyunlarını Bluetooth bağlantısıyla tabletlerde (iOS / Android) ama tabletlere dokunmadan oynayabiliyor. Müzikten kodlamaya birçok alanda eğitici içerikler sunan Toyji, ayrıca ailelerin yemek saati, ekran süresi ve uyku saatleri konusundaki planlarını oyunlara entegre etmesini de sağlıyor.

Özellikle bir kız babası olduktan sonra oyunların daha çok eğitici taraflarıyla ilgilenmeye başladığını söyleyen Cem Nahit Köne, ailelerin günümüzde yaşadığı en büyük sıkıntılardan birini çocukları teknolojiden koparmadan çözmek istediklerini söylüyor. Bahçeşehir Koleji kampüslerinde 100'ün üzerinde öğrenci ve ailerleriyle test çalışmaları yaptıklarını da ekliyor.

ROYO Bilişim Teknolojileri A.Ş. CEO’su Cem Nahit Köne son iki senede 3-6 yaş grubundaki 80’i aşkın öğrenciyle okullarda pilot projeler gerçekleştirdiklerini ve prototip süreci tamamlanan Toyji'nin,

Toyji'yi Kickstarter üzerinden desteklemek isteyenler içinse son tarih 9 Ocak 2017 tarihine kadar vakit var. Bu yazıyı yazdığım sırada 75 bin dolar toplama hedefinin 1/5'ini (15,132 dolar) toplayan Toyji'nin 2017 sonbaharında piyasalarda olması planlanıyor. Şu anda 89 dolardan başlayan fiyatlarla sahip olunan Toyji'nin  planlanan perakende fiyatı ise 199 dolar.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.