Türkiye'de e-ticaret siteleri Black Friday'i daha çok sahipleniyor [Güncellendi]
E-Ticaret

Türkiye'de e-ticaret siteleri Black Friday'i daha çok sahipleniyor [Güncellendi]

Alibaba her yıl Bekarlar Günü'nde satış rekorları kırıyor; Amerika'da ise yılın en hareketli alışveriş günleri arasında Black Friday ve Cyber Monday indirim günleri yer alıyor. Tüm perakendecilerin için yılın en bereketli zamanları, e-ticaret şirketlerine hem satış hem yeni müşterilere ulaşma açısından büyüme fırsatı sunuyor; muhtemelen yılın en büyük fırsatı..

Türkiye'de e-ticaret sitelerine özel Bekarlar Günü'ne benzer bir indirim günü henüz yok. Ancak müşterilerin indirim günlerine daha fazla ilgi gösterdiği bir gerçek. 11 Kasım'ı kendi Black Friday'i ilan eden n11.com, 2015'te 100 bin ürün sattığı bu günde, 2016'da tam 450 bin adet ürün sattığını açıkladı. Müşterilerin artan ilgisiyle mağazaların daha fazla sahiplenmeye başladığı Black Friday, her yıl Kasım ayının dördüncü Cumasına geliyor. Bu yıl 25 Kasım'da yaşanacak olan alışveriş çılgınlığına Türkiye'den e-ticaret siteleri de artan bir ilgi gösteriyor.

Kampanyaları Türkiye'den takip etmek isteyenler için, Black Friday indirimleriyle dikkat çeken siteler şu şekilde sıralanıyor:

efsane-cuma

Hepsiburada.com

Black Friday'i Efsane Cuma adıyla sahiplenen Hepsiburada, 24 Kasım Perşembe gecesini 25 Kasım Cuma’ya bağlayan geceden itibaren (bu gece 00:00'dan itibaren) büyük indirimlere başlıyor. Cep telefonundan buzdolabına, modadan kişisel bakıma kadar 1 milyondan fazla üründe en iyi fiyatlara ek sepette geçerli yüzde 50’ye varan indirimler sınırlı süre ve stoklarla müşterilere açılıyor.

black-friday

Morhipo

Morhipo indirim kampanyaları arasında Black Friday'e özel moda markalarında yüzde 75'lere varan indirimler yapıyor.

Lidyana

Lidyana'nın Black Friday'e özel kampanyası seçili ürünlerde yüzde 85'e varan indirimler sağlıyor müşterilerine.

Altıncı Cadde

Altıncı Cadde ev ve dekorasyon dikeyindeki e-ticaret mağazasında yüzde 80'e varan indirimler sunuyor müşterilerine.

Shopi Go

Lüks markaların e-ticaretini yapan Shopi Go, yüm yeni sezon ürünlerinde Black Friday'e özel yüzde 50 indirim yapıyor.

Robotistan

Maker marketi Robotistan, tüm makerlara 100 TL alışveriş çeki hediye ediyor. Sınırlı sayıdaki çeki kullanmak için check out'ta BLACK100TL kodunu girmeniz yeterli.

BuldumBuldum.com

Tüm ürünlerde yüzde 20 indirim sunan BuldumBuldum, yılbaşı öncesi hediyelik eşya arayanlar için iyi bir alternatif olabilir.

Homend

Küçük ev aletleri dikeyinde e-ticaret mağazasının Black Friday'e özel tüm ürünlerde yüzde 25 indirim kampanyası var.

Barcin.com

Spor giyim dikeyinde e-ticaret sitesi, Black Friday kampanyasını 72 saate yaymış. Günün her saatinde farklı ürünleri yüzde 50 indirimle satan Barcin, dinamik alışverişçi kitlesine uygun bir çözüm geliştirmiş.

BKM Express 

Black Friday kampanyası kapsamında BKM Express ile alışveriş yapacak ilk 10 bin kişi, tek seferde yapacakları 30 TL ve üzeri alışverişlerinde 20 TL iade alıyor.

Siz de takip ettiğiniz yerli kampanyaları yorumlarınızda bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (13)
 1. Zerowin Zerowin

  Ekonomiyi ABD yönettiği için normal karşılıyorum bunları...

 2. Tercih.blog Tercih.blog

  Bu tür alışveriş günlerini bizim millet için İnternet te yapmak daha iyi.

 3. Hepsiburada için konuşacak olursak çoğu indirim önceden bindirim yapıldığı için avantajlı bile değil. En hoşuma giden BKM'ninki oldu ama onda da indirimi kazanıp kazanmadığınızı bilmiyorsunuz, 10000 kişi de sınır olduğu için insan güvenemiyor.

 4. Evmanya.com'da da indirimler var.

 5. https://www.iletimerkezi.com/ Black Friday Kampanyamizda yer almak istermisiniz?

 6. Bu indirimleri yapmak için kendi bayramlarımız varken, bir şey demiyorum

  1. Kesinlikle katılıyorum Türkiye'de black fridayın kralını yapsanız "Black Friday" Kara Cuma gibi bir adla müslüman mahallesinde salyongoz satmanız biraz zor. Kısmi başarı yakalasanız bile çoğunluğu müslüman olan bir ülkede cuma ismini kötüleyen bir isimle olumlu bir marka algısı oluşturmanız imkansız. N11'in 11.11 bile daha mantıklı yada Uygunun dediği gibi dini, resmi bayramlar değerlendirilebilir.

  2. Kesinlikle "Black Friday" yani "Kara Cuma" temalı bir kampanyanın %90'ı müslüman olan bir ülkede sahiplenilmesi uzun vadede zor görünüyor. Çok seviyoruz müslüman mahallesinde salyangoz satmayı. N11'in 11.11 kampanyası daha mantıklı. Cumhuriyet bayramı, dini bayramlar vs varken tuhaf.

 7. Erdinç Aslan Erdinç Aslan

  http://www.ayyildiz.com.tr/ Yi de dahil edebilirsiniz yazıya.

 8. Moshos Garden Moshos Garden

  Moshos Garden'ı unutmamak lazım, 2 AL 1 ÖDE herkesin yapamayacağı bir indirim ;)

 9. Mümin Tanrıkulu Mümin Tanrıkulu

  Mübarek Cuma gününün Kara Cuma olarak adlandırılmasını nasıl bulunuyorsunuz peki? Kutsal günümüzün bu şekilde adlandırılıp Müslüman bir halkın (bu ekonomik vaziyette) paralarını 'Kara' adıyla %80'i yabancı menşei mallara yatırması ne kadar doğru?

  Neden 'Bereketli Cuma' değil? Neden ürün gamlarında 'Vestel Venüs' ön planda değil veya yok?

 10. Geçen seneye göre bu sene Toplam Satış rakamında Yüzde 3'lük bir düşüş oldu.Daha fazla kalem ürün satılmış olabilir.Ama toplam satış geçen senenin gerisinde.