Türkiye'de e-ticaret siteleri Black Friday'i daha çok sahipleniyor [Güncellendi]

Türkiye'de e-ticaret siteleri Black Friday'i daha çok sahipleniyor [Güncellendi]

Alibaba her yıl Bekarlar Günü'nde satış rekorları kırıyor; Amerika'da ise yılın en hareketli alışveriş günleri arasında Black Friday ve Cyber Monday indirim günleri yer alıyor. Tüm perakendecilerin için yılın en bereketli zamanları, e-ticaret şirketlerine hem satış hem yeni müşterilere ulaşma açısından büyüme fırsatı sunuyor; muhtemelen yılın en büyük fırsatı..

Türkiye'de e-ticaret sitelerine özel Bekarlar Günü'ne benzer bir indirim günü henüz yok. Ancak müşterilerin indirim günlerine daha fazla ilgi gösterdiği bir gerçek. 11 Kasım'ı kendi Black Friday'i ilan eden n11.com, 2015'te 100 bin ürün sattığı bu günde, 2016'da tam 450 bin adet ürün sattığını açıkladı. Müşterilerin artan ilgisiyle mağazaların daha fazla sahiplenmeye başladığı Black Friday, her yıl Kasım ayının dördüncü Cumasına geliyor. Bu yıl 25 Kasım'da yaşanacak olan alışveriş çılgınlığına Türkiye'den e-ticaret siteleri de artan bir ilgi gösteriyor.

Kampanyaları Türkiye'den takip etmek isteyenler için, Black Friday indirimleriyle dikkat çeken siteler şu şekilde sıralanıyor:

efsane-cuma

Hepsiburada.com

Black Friday'i Efsane Cuma adıyla sahiplenen Hepsiburada, 24 Kasım Perşembe gecesini 25 Kasım Cuma’ya bağlayan geceden itibaren (bu gece 00:00'dan itibaren) büyük indirimlere başlıyor. Cep telefonundan buzdolabına, modadan kişisel bakıma kadar 1 milyondan fazla üründe en iyi fiyatlara ek sepette geçerli yüzde 50’ye varan indirimler sınırlı süre ve stoklarla müşterilere açılıyor.

black-friday

Morhipo

Morhipo indirim kampanyaları arasında Black Friday'e özel moda markalarında yüzde 75'lere varan indirimler yapıyor.

Lidyana

Lidyana'nın Black Friday'e özel kampanyası seçili ürünlerde yüzde 85'e varan indirimler sağlıyor müşterilerine.

Altıncı Cadde

Altıncı Cadde ev ve dekorasyon dikeyindeki e-ticaret mağazasında yüzde 80'e varan indirimler sunuyor müşterilerine.

Shopi Go

Lüks markaların e-ticaretini yapan Shopi Go, yüm yeni sezon ürünlerinde Black Friday'e özel yüzde 50 indirim yapıyor.

Robotistan

Maker marketi Robotistan, tüm makerlara 100 TL alışveriş çeki hediye ediyor. Sınırlı sayıdaki çeki kullanmak için check out'ta BLACK100TL kodunu girmeniz yeterli.

BuldumBuldum.com

Tüm ürünlerde yüzde 20 indirim sunan BuldumBuldum, yılbaşı öncesi hediyelik eşya arayanlar için iyi bir alternatif olabilir.

Homend

Küçük ev aletleri dikeyinde e-ticaret mağazasının Black Friday'e özel tüm ürünlerde yüzde 25 indirim kampanyası var.

Barcin.com

Spor giyim dikeyinde e-ticaret sitesi, Black Friday kampanyasını 72 saate yaymış. Günün her saatinde farklı ürünleri yüzde 50 indirimle satan Barcin, dinamik alışverişçi kitlesine uygun bir çözüm geliştirmiş.

BKM Express 

Black Friday kampanyası kapsamında BKM Express ile alışveriş yapacak ilk 10 bin kişi, tek seferde yapacakları 30 TL ve üzeri alışverişlerinde 20 TL iade alıyor.

Siz de takip ettiğiniz yerli kampanyaları yorumlarınızda bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.