Ayda 5 bin işlem sayısına ulaşan Kuryele, SaaS modeliyle altyapısını şirketlere açıyor

Ayda 5 bin işlem sayısına ulaşan Kuryele, SaaS modeliyle altyapısını şirketlere açıyor

Geçtiğimiz Mayıs ayında kurye çağırma dikeyine giriş yapan Kuryele.com, aylık 5 bini geçen işlem sayısı ve SaaS açılımıyla pazardaki yerini sağlamlaştırmak istiyor.

Pazar yeri modeliyle çalışan Kuryele.com, 6 ay içinde ayda 5 binin üzerinde işlem yapar konuma gelmiş. Girişimin kurucularından Mert Küçüközkan, özellikle B2B kanalda büyümeye devam ettiklerini ve bu süreçte hizmet kanallarını çeşitlendirdiklerini de paylaşıyor. C2C, B2C ve B2B gönderi hizmetlerinin yanı sıra kendi saha ekipleri olan şirketlerle SaaS altyapısını sunmaya başladıklarını ekliyor.

Kuryele altyapısını kullanmak isteyen şirketler bu yeni açılımla kendi CRM ve satış sistemlerine entegre bir şekilde Saha-Ofis arası verimliliğini artırabiliyor. Mert Küçüközkan, SaaS iş modeli yapısını özellikle imzalı evrak gönderimleri olan ve personellerini gün içi takip edip performanslarını görüntülemek isteyen şirketlerin tercih ettiğini söylüyor. kuryele-kvk

Küçüközkan, Türkiye'nin en büyük teknik servis ağlarından KVK, GENPA ve diğer bazı şirketlerle anlaşmalar yaptıklarını da paylaşıyor. Örneğin KVK Teknik Servis Hizmetleri telefonu bozulan müşteriler eğer isterse hızlı teslimat hizmetiyle teknik servis noktalarına gitmeden telefonlarını belli bir ücret karşılığında (39,99 TL) kapıdan aldırıp, tamir sonrasında da aynı gün içinde adreslerine isteyebiliyor. Bu altyapı da Kuryele.com tarafından sağlanıyor.

Ülkemizde SaaS girişimlerinin artışını merakla beklerken mevcut girişimlerin bu tür dönüşümler yapması da elbette önemli bir gelişme. Özellikle bu altyapıların karşılıklı entegrasyonuyla dijital dönüşümün hızlanacağını söyleyebiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.