WhatsApp video görüşme özelliğini devreye aldı
Arama

WhatsApp video görüşme özelliğini devreye aldı

whatsapp

WhatsApp bir yıldan uzun süredir beklenen video görüşme özelliğini sonunda devreye alıyor. Resmi blogundan bugün yaptığı açıklamayla gelişmeyi duyuran WhatsApp, özelliği birkaç gün içinde tüm kullanıcılarına sunmaya başlayacağını belirtiyor.

WhatsApp’ın iOS, Android ve Windows Phone mobil uygulamalarına gelen/gelecek güncellemeyle birlikte kullanmaya başlayabileceğiniz özellik, popüler mesajlaşma uygulaması içinden görüntülü görüşme yapmanızı sağlıyor. WhastApp’ın Mart 2015’te devreye aldığı sesli arama özelliğine benzer şekilde, kullanıcıların tek butona dokunarak karşı tarafla video çağrı başlatması mümkün hale geliyor. Görüşme sırasında telefonunuzun ön ya da arka kamerasını değiştirerek kullanmanız ya da çağrıyı bekletmeniz de mümkün.

WhatsApp’ın video arama özelliği doğrudan Skype ve FaceTime uygulamarına sıkı bir rakip oluyor. Hali hazırda 1 milyar kullanıcıyı geçen uygulamanın FaceTime’a göre çoklu platform desteği sunması ve Skype’a göre daha erişilebilir durumda olması önemli avantajlar. WhatsApp açıklamasında video görüşmeyi yalnızca en pahalı akıllı telefonu satın alabilen ve iyi bir internet servisi olan kullanıcıların erişebildiği bir özellik olmaktan çıkarmak istediğini de söylüyor.

WhatsApp uygulamasına bugünden itibaren gelecek güncellemeyi yaparak özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (3)
  1. fethiye mavi tur dedi ki:

    güzel bir özellik olduğunu düşünüyorum. WhatsApp süreklil kendini geliştiren ve yenileyen bir firma bravo

  2. Oğuz dedi ki:

    Bu güncellemeyle diğer uygulamaların fişi çekilmiş oldu. Ama yinede Türk bir firmadan çıktı diye bip uygulamasını telefonumda bulunduruyorum.

  3. çam balı dedi ki:

    bu güncellemenin diğer ugulamalara ciddi anlamda zararı dokunur whatsupp geniş bir kitleye hitap etmesinin yanında sık kullanılan bir mesaj ağıydı şimdi videolu görüşme ağınıda bünyesine katmış oldu hayırlısı

Bir Yorum Yazın