Görsel arama ve sınıflandırma platformu Snapbuy, Şirket Ortağım'dan tohum yatırım aldı

Görsel arama ve sınıflandırma platformu Snapbuy, Şirket Ortağım'dan tohum yatırım aldı

Yapay zeka tabanlı görsel arama ve sınıflandırma motoru geliştiren SnapBuy, Şirket Ortağım Melek Yatırım Ağı'ndan 180 bin TL değerinde tohum yatırım aldı.

Halen Teknopark İstanbul'da faaliyet göstermekte olan girişimin tohum yatırımcıları ise Orhan Turan, Emre Sayın, Metin Arghan ve Sanem Okan ile Şirket Ortağım A.Ş. oldu.

Aynı zamanda bir İTÜ Çekirdek girişimi olan ve kısa bir süre önce kurulan SnapBuy'ın teknolojik yönünün ağır bastığını ve uzmanlık alanının da görsel arama ve sınıflandırma üzerine olduğunu söyleyebiliriz.

İngilizcesiyle 'Visual Search & Classification Engine' (VSCE) teknolojisi sayesinde milyonlarca görseli otomatik olarak anlamlandırmak, etiketlemek ve sınıflandırmak mümkün hale gelebiliyor.

snapbuy-gorsel Kendi kendine öğrenen algoritmaları sayesinde yoğun olarak görsellerle çalışan firmalara hizmet vermek isteyen SnapBuy, fotoğraf üzerinde ürün arama, fotoğraflarda benzer ürün bulma, logo/marka algılama ve yetişkin denetimi gibi konularda hizmet veriyor.

SnapBuy alışveriş dikeyinde SaaS olarak büyümek istiyor

Inoven AI çatısı altında bulunan girişimin şu an için 2 farklı gelir modeli bulunuyor. SnapBuy hem proje bazlı olarak firmalarla çalışıyor hem de ürününü SaaS olarak kullanıma sunuyor. Girişimin SaaS modelinde odaklandığı pazar ise e-ticaret ve hazır giyim.

Girişimin kucucu ortaklarından Utkan Menteş ile konuştuğumuzda kendisi alışveriş alışkanlıklarını tamamen değiştirebilecek bir ürün sunduklarından bahsetti ve globalde görüntü tanıma pazarının 30 milyar dolar büyüklüğünde olduğunu vurguladı.

Tohum yatırımını operasyonel giderler ve pazarlama çalışmaları için kullanacağını öğrendiğimiz SnapBuy ile ilgili sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.