Birinci yılında yüzde 200 büyüyen Annedukkan.com ilk fiziksel mağazasını açtı

Birinci yılında yüzde 200 büyüyen Annedukkan.com ilk fiziksel mağazasını açtı

Türkiye'de anne ve bebek dikeyinde hizmet veren e-ticaret girişimlerinin büyümesinde çoklu kanal stratejisi, ilk günden itibaren vazgeçilmez olmayı sürdürüyor. 2015 sonunda bu alana hızlı bir giriş yapan Annedukkan.com da bir istisna değil. İlk fiziksel mağazasını İstanbul'da açan girişim, bu açılımını 2017'de hızlanarak devam ettirmek istiyor.

İlk mağazasını İstanbul Bahçeşehir'de açan Annedukkan.com'un Yönetici Ortağı Yetkin Turhal, açılımla anne-bebek ürünleri satışında müşterilerin hassasiyetine cevap vermeyi amaçladıklarını söylüyor. Ebeveynlerin online alışverişten önce mağaza ziyareti ile ürüne yakından bakmak, dokunmak istemeleri, fiziksel mağazaları bu alandaki e-ticaret şirketleri için zorunlu hale getiren faktörlerden ilki.

Annedukkan.com büyümesini 2017'de açmayı planladığı beş yeni fiziksel mağaza ile hızlandırmayı amaçlıyor. Buna paralel olarak, bugüne kadar yapılan 5 milyon TL'lik yatırımın 2017 sonunda 15 milyon TL'ye çıkarılması planlanıyor. Girişimin bizimle paylaştığı verilere göre Annedukkan.com, Aralık 2015'ten bu yana geçen 11 aylık sürede ciro bazında yüzde 200 büyüdü.

Bugün 2 binin üzerinde ürünle hizmet veren Annedukkan.com'un önceliği, ürün çeşitliliğini arttırmak. Yıl sonuna kadar ürün çeşitliliğini en az iki katına çıkarmayı amaçlayan Annedukkan.com, bunu yaparken seçici davranacağının altını çiziyor. Annedukkan.com rakiplerinden doğal ürünlere odaklanması ve aynı gün teslimat hizmetiyle ayrıştığını belirtiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.