Birinci yılında yüzde 200 büyüyen Annedukkan.com ilk fiziksel mağazasını açtı
E-Ticaret

Birinci yılında yüzde 200 büyüyen Annedukkan.com ilk fiziksel mağazasını açtı

Türkiye'de anne ve bebek dikeyinde hizmet veren e-ticaret girişimlerinin büyümesinde çoklu kanal stratejisi, ilk günden itibaren vazgeçilmez olmayı sürdürüyor. 2015 sonunda bu alana hızlı bir giriş yapan Annedukkan.com da bir istisna değil. İlk fiziksel mağazasını İstanbul'da açan girişim, bu açılımını 2017'de hızlanarak devam ettirmek istiyor.

İlk mağazasını İstanbul Bahçeşehir'de açan Annedukkan.com'un Yönetici Ortağı Yetkin Turhal, açılımla anne-bebek ürünleri satışında müşterilerin hassasiyetine cevap vermeyi amaçladıklarını söylüyor. Ebeveynlerin online alışverişten önce mağaza ziyareti ile ürüne yakından bakmak, dokunmak istemeleri, fiziksel mağazaları bu alandaki e-ticaret şirketleri için zorunlu hale getiren faktörlerden ilki.

Annedukkan.com büyümesini 2017'de açmayı planladığı beş yeni fiziksel mağaza ile hızlandırmayı amaçlıyor. Buna paralel olarak, bugüne kadar yapılan 5 milyon TL'lik yatırımın 2017 sonunda 15 milyon TL'ye çıkarılması planlanıyor. Girişimin bizimle paylaştığı verilere göre Annedukkan.com, Aralık 2015'ten bu yana geçen 11 aylık sürede ciro bazında yüzde 200 büyüdü.

Bugün 2 binin üzerinde ürünle hizmet veren Annedukkan.com'un önceliği, ürün çeşitliliğini arttırmak. Yıl sonuna kadar ürün çeşitliliğini en az iki katına çıkarmayı amaçlayan Annedukkan.com, bunu yaparken seçici davranacağının altını çiziyor. Annedukkan.com rakiplerinden doğal ürünlere odaklanması ve aynı gün teslimat hizmetiyle ayrıştığını belirtiyor.

Yorumlar (4)
 1. Sitenin tasarımı hoşuma gitti ama, ürün çeşidi pek yok. Civilim.com bu konuda daha iyi.

 2. Bakalım ne kadar daha şişireceksiniz bu tarz siteleri. Mahalledeki eczane ile aynı satışı yapan adamları milyoner gibi göstermek neyin çabası anlamış değilim. Oturacak evleri yok, kirada oturuyorlar ama laf işe gelince milyon dolarlar la oynuyorlar. :)

 3. Bana nedense annelutfen sitesini hatirlatti. Umarim sonlari da ayni olmaz.

  Rakamlar ya abartiliyor ya da uygulamada yanlisliklar var. Sirket bir Ltd sirket ve sermayesi 100 bin TL olarak aciklanmis sitesinde, ancak sirket bu gune kadar 5 milyon yatirim yapmis!! Bu durumda bu 5 milyon yatirim nereden gelen parayla ne sekilde yapilmis?

  Eger sirket Anonim sirket olmus olsa ve odenmis sermayesi de 5 milyon olsa anlayacagim. Ama bu durumda bu ve benzeri bir cok sirket bana gercekci ve guvenilir gelmiyor.

  Ve sonlari da maalesef ayni oluyor, olan bu tarz sirketlere urun veren sirketlere oluyor.

  Umarim yanilirim.

 4. bebek.com un olduğu bir pazarda dikeye odaklanmadan iş zor.