Yemeksepeti'nden yöneticilerini cezalandırabileceğiniz yeni viral kampanya: Suç ve Ceza
Girişim

Yemeksepeti'nden yöneticilerini cezalandırabileceğiniz yeni viral kampanya: Suç ve Ceza

Yemeksepeti yeni yaratıcı viral kampanyasında Suç ve Ceza'dan esinleniyor. Kullanıcıların Yemeksepeti'ne ait memnun kalmadığı servisler için şirketin direktörlerini cezalandırıldığı kampanya, kullanıcı seçimlerine göre ilerleyen kısmen interaktif bir senaryoya sahip.

Suç ve Ceza Yemeksepeti kampanyasının video filminde Yemeksepeti'nin Pazarlama Direktörü Barış Sönmez, COO'su Nedim Nahmias, Kullanıcı Deneyimi Direktörü Onur Bilgi, Satış Direktörü Korhan Erçin, IT Direktörü Bülent Akar ve İK Direktörü Ceran Dereobalı rol alıyor. Filmde bir Yemeksepeti yöneticisi sizden bugüne kadar bir kusur ettilerse Yemeksepeti adına özür diliyor. Eğer özürle yetinmiyorsanız, altı yöneticiyi doğrudan karşınıza çıkaran filmde, seçtiğiniz bir yöneticiyi pasta, ketçap mayonez ya da 'tüfenk' gibi farklı ceza yöntemleriyle cezalandırabiliyorsunuz. İçinizi muhtemelen rahatlatacak kadar ağır çekimde ceza çeken yöneticiler ve farklı cezalarla birlikte filmin onlarca versiyonu bulunuyor. Yaratıcı kampanya, Yemeksepeti'nin sahiplendiği yemek konseptini bu kez savaş yönüyle ele alarak dikkat çekici olmayı başarıyor.

Yemeksepeti, daha önce yayınladığı Fakatiyiyedik kampanyasıyla büyük veri ve kişiselleştirme kullanımını ön plana çıkarmıştı. Suç ve Ceza ise kullanıcılarına öncelikle kontrolün onlarda olduğu mesajını vermesiyle güçlü bir kampanya. Proje için hazırlanan özel videonun uzun versiyonunun olduğunu da ekleyelim.

Yorumlar (10)
 1. Faruk Çetin Faruk Çetin

  süper olmuş ya, hele tiplemeler harika :)

 2. Volkan Küçük Volkan Küçük

  Son 9 ayda %64 büyüyen 16 yıllık bir şirketi 4 yıllık global pazardaki rakibine satan nevzat'a ceza vermek gerek ama neyse... Bence bu basit video ile viral'in şeyini çıkarmışlar.

  1. Çağsan Çağsan

   Ne, ceza mı vermek gerek ? Şuan kaç tane sitede engel var github, imgur, ve butun sosyal medya anlık olarak kapalı, gecen aylarda darbe oldu, şuan olsa satabilirmiydi sence ? Son zamanların en yerinde satışıydı, şuan emin ol kimse Turkiyeden bu çapta bir alım gerçekleştirmez. Nevzatı tutmam ama satışı çok yerindeydi.

  2. O cezalandıran tarafta gibi...Sanırım ekranda sağ atta görünen spor ayakkabıların içinde kendisi var ;)

 3. Onurcolpanur Onurcolpanur

  işte kapitalizm insanı böyle şebek yapar :)

 4. Ahmet Kaplanoba Ahmet Kaplanoba

  İnleye inleye güldüm. :) Tanrı iyiliğinizi versin. YemekSepeti'nin bu gibi virallerini çok beğeniyorum. Şahsen Nevzat Bey'i de görüp cezalandırmak isterdim. Nevzat Bey'i elektroşokla bayıltıp, yanıbaşında torpil patlatarak uyandırmak isterdim. Uyandığı anda ise karşısına Akıl-Fikir Danışmanı olarak Cankut Durgun'u oturturdum. Sanırım bu onun sonu olurdu. :)

 5. Su istedim pasta geldi, kendinden acımasız.

 6. Muazzam ötesi olmuş :)

 7. Falez Transfer Falez Transfer

  Güzel ceza yöntemleri var ve baya zevkli :)

 8. Abdullah Abdullah

  Harika olmuş gerçekten :)