Uber uygulaması baştan aşağı yenilendi

Uber uygulaması baştan aşağı yenilendi

Araç paylaşım servisi Uber bir süre önce yenilediği kurumsal kimlik çalışmasıyla birlikte yepyeni uygulama tasarımını da bugün itibariyle devreye aldı. Yeni tasarım, bugünden başlayarak birkaç hafta boyunca dünya çapında güncellemelerle kullanıma açılacak.

Bundan 7 yıl önce San Francisco'da kurulan Uber, teknoloji kullanımıyla ilk günden bu yana girişimcilik ekosistemi için de önemli bir rol model oldu. Bugün 450'dan fazla şehirde hizmet veren Uber milyonlarca insanın ulaşımını sağlarken tasarımını baştan aşağı yenileyerek, daha hızlı ve daha temiz bir arayüz vaat ediyor.

Uber son köklü arayüz güncellemesini 2012 yılında yapmıştı. O günden bu yana ufak düzeltmeler ve yeniliklerle ilerleyen girişim bu sefer kolları sıvamış ve navigasyonunu hantal bulmaya başladığını açıkladıkları tasarımlarını yenilemiş. Yeni Uber deneyim oldukça temiz ve basit bir şekilde tasarlanmış. Estetik kaygılar da güdülerek, uygulamanın daha hızlı ve daha akıllı çalışması da hedeflenmiş.

Yeni Uber deneyimi bir konseptle de birleştirilmiş. Uber'in yeni konsepti "Where to?" ile birlikte kullanıcılar tek bir sorunun cevabını arıyor. Kısacası tüm deneyim, Uber ile yolculuk yapmak üzerine ve kullanıcıya tek bırakılan konu, nereye gideceğini seçmesi. Eski sürümlerdeki tasarıma nazaran, Uber'inize kayıt ettiğiniz ev ve iş adresleri daha ön plana çıkartılmış. Bu da Uber'in hayatımızın daha sıkı bir parçası haline gelmeyi amaçladığının bir göstergesi. Hemen aşağıdan Uber'in baştan aşağı değişen tasarımına göz atabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.