1 milyar indirilmeye aracılık eden Tamindir.com yenilendi
Girişim

1 milyar indirilmeye aracılık eden Tamindir.com yenilendi

Türkiye'nin en popüler yazılım, uygulama ve oyun indirme sitelerinden Tamindir.com, 12'inci yılında önemli bir eşiği geride bıraktığını duyurdu. Platformu üzerinden yapılan indirilme sayısının 1 milyarı geçtiğini paylaşan Tamindir.com, baştan sona yenilediği websitesini de yayına aldı.

Tamindir.com'un paylaştığı güncellemelere göre, 43 binden fazla uygulamanın indirilmesini sağlayan platformda bugün günde ortalama 230 bin indirilme yapıyor. Ziyaretçilerin yalnızca yeni oyun ve uygulamaları indirmek için Tamindir.com'u kullanmadıkları, ciddi bir içerik tüketimi yaptıkları da öne çıkan bir diğer not. Tamindir.com blog paylaşımları ve haberlerinin okunma sayısının 8 milyon 500 bini geçtiğini söylüyor. Bu gerçekten yola çıkan Tamindir.com içerik tüketimini de öne çıkaracak şekilde, günün tasarım standartlarına göre yenilendi.

Henüz beta sürecinde yenilenen arayüzünü http://beta.tamindir.com adresinden yayına alan Tamindir.com'un eskisine kıyasla çok daha kullanıcı dostu bir görünüme kavuştuğu göze çarpıyor. Sitenin yenilenmesinde video ve oyun içerikleri  ve soru-cevap gibi ziyaretçilerin etkileşimini arttıran bölümleri daha görünür hale getirmek gibi kriterler esas alındığı görülebiliyor.

Tamindir.com son olarak 2014 yılında 700 milyon indirilme sayısına ulaştığını paylaşmıştı. Tamindir.com'un bizimle paylaştığı yıllık verilere göre kullanıcıları 2015'te toplam 134 milyon indirme gerçekleştirdi. Bunların 91 milyonunu oyunlar oluşturuyordu.

Yorumlar (20)
 1. Eğer günde 400bin indirme varsa , 12 yılda 1 milyar indirmeye ulaşan şirket önümüzdeki yıl 2 milyar indirmeye ulaşır

  1. Cancevrim Çevrim Cancevrim Çevrim

   Merhaba Atakan,

   Aslında günde ortalama 230.000 indirme olması gerekiyordu. Haberde yanlış yazılmış.

 2. Diyar Niyaz Diyar Niyaz

  Tamindir mi kaldı allah aşkına :) Sene olmuş 2017

  1. Çağsan Çağsan

   İşte tipik bir girişimcinin yapabileceği en büyük hata.İnsan biliçaltında şöyle düşünüyor, ben artık girmiyorum, başkaları da girmiyor. Çok yanlış. Mesela bizim hiçbirimizin 10 saniyesini harcamayacağı çocuk oyunları, ayda on milyonlarca tekil alıyor. En iyi örnek. Saygılar.

 3. Tamindir.com gerçekten kaliteli bir site ve yenilikleri takip ediyor. Gezginlerin yenilik yapmadan onunla rekabet edebilmesinin tek sebebiyse tamindir'den indirdiğiniz programlarla beraber başka içerikleri de size zorunlu olarak indirtmesi. Bu yüzden ben her zaman gezginleri tercih ediyorum. Kullanıcı dostu olmak sadece tasarımla olmuyor bunu öğrenmeleri gerekiyor.

  İçerik bölümüne girmesini de eleştiriyorum çünkü herkes kendi alanında ilerlemeli diğer kapıları başkalarına bırakmalı.

  1. Can Çevrim Can Çevrim

   Merhaba,

   Kullanıcılarımıza kesinlikle zorunlu olarak farklı yazılımlar indirtmiyoruz. Ücretsiz olarak sunulan birçok yazılım, kurulum aşaması sırasında farklı anasayfa veya üçüncü parti yazılım teklifleriyle geliyor. Kullanıcılarımızın büyük çoğunluğu da bunun bizim hatamız olduğunu düşünüyorlar ama böyle bir durum söz konusu değil. Sanırım bu noktada kullanıcılarımızı biraz daha bilinçlendirmemiz gerekiyor. Ayrıca uzun yıllardır içerik işindeyiz. Bu yeni girdiğimiz bir alan değil :)

   1. Hasan Hasan

    Peki Gezginler'de neden üçüncü parti yazılım teklifleri gelmiyor? Bir defa Tamindir'den dosya indirdim ama direkt link yerine alengirli şekilde indirilmeye çalıştı. Ben de bir daha yüzüne bakmadım.

 4. Tayfun Tayfun

  webteknoya benzemiş

 5. Nurdan Nurdan

  Güzel hoş da o sayacı da ekleseler iyiydi. Güzeldi o. En Alta bi rakam eklemişler hiç hoş görünmüyor.

  1. Can Çevrim Can Çevrim

   Merhaba,

   Konuyla ilgili geri bildiriminizi dikkate alacağız :)

 6. sade ve kullanması daha kolay bir arayüz olmuş. Nerede hangi program var daha rahat erişilebilecek. Renkler background uyumu gelecek feedlere göre editlenebilir başarılar.

 7. Metin Tuna Metin Tuna

  Zamanında insanların güvenlerini sarsarak arama sayfalarını kilitlemeselerdi belki gözümde değerleri olabilirdi

 8. Download sitesi haber sitesine dönmüş iyice..

 9. Anıl Anıl

  Anasayfa üzerinde Tablar arasında Öne çıkan ve Yenilenler tıklayınca tüm sayfa yenileniyor. Bunu güncellemelisiniz.

 10. Ayşenur Ezgi Yılmazer Ayşenur Ezgi Yılmazer

  rakamda bir hata mı var acaba cünkü dünya internet grafiğinde böyle bir indirme yapılan site yok

  http://ow.ly/m0M9305ykHh

  1. Çağsan Çağsan

   Link açılmıyor düzeltebilirmisin ?

  2. Burak Burak

   İndirme yapılmıyor, aracılık ediyor. Bir aplikasyonu indirmek istediğin zaman, seni play store'a yönlendiriyor. Bu şekilde yürüyor sistem.

  3. Paramatik Paramatik

   12 yıl boyunca toplam indirme, hani siz bir program arıyorsunz ya sonra siteye girip indiriyorsunuz, başkası da başka program indiriyor ondan bahsediyor

 11. Mehmet Mehmet

  Başarılı buldum hayırlı olsun fakat sitenin responsive kısmında hatalar var içiçe geçiyor illaki düzeltilecektir ama buraya haber olduysa gözden kaçmış olabilir.

  Başarılar.

 12. film-dizi sitelerine flash player indirtiyorum ayağına homepage ile anasayfa kitlediler bi dönem.. sonra programlar indirirken yanında kim bilir neler indirtiler.. bir program indireceksem hayatta tamindiri tercih etmiyorum. programın kendi resmi sitesinden veya gezginlerden indiriyorum.. kısa dönemde çok para kazanabiliyosun ama uzun dönemde kimsenin güveni kalmıyor sana. hoş indirme sitesinden teknoloji sitesine evrilmeye çalışıyor. bunlara rağmen yinede 400-500k hit görünüyor..15-25 yaş aralığında tamindirin ne mal olduğunu bilmeyen oyun indirme sevdalısı gençlerdir diye tahmin ediyorum..