1 milyar indirilmeye aracılık eden Tamindir.com yenilendi

tamindir2

Türkiye’nin en popüler yazılım, uygulama ve oyun indirme sitelerinden Tamindir.com, 12’inci yılında önemli bir eşiği geride bıraktığını duyurdu. Platformu üzerinden yapılan indirilme sayısının 1 milyarı geçtiğini paylaşan Tamindir.com, baştan sona yenilediği websitesini de yayına aldı.

Tamindir.com’un paylaştığı güncellemelere göre, 43 binden fazla uygulamanın indirilmesini sağlayan platformda bugün günde ortalama 230 bin indirilme yapıyor. Ziyaretçilerin yalnızca yeni oyun ve uygulamaları indirmek için Tamindir.com’u kullanmadıkları, ciddi bir içerik tüketimi yaptıkları da öne çıkan bir diğer not. Tamindir.com blog paylaşımları ve haberlerinin okunma sayısının 8 milyon 500 bini geçtiğini söylüyor. Bu gerçekten yola çıkan Tamindir.com içerik tüketimini de öne çıkaracak şekilde, günün tasarım standartlarına göre yenilendi.

Henüz beta sürecinde yenilenen arayüzünü http://beta.tamindir.com adresinden yayına alan Tamindir.com’un eskisine kıyasla çok daha kullanıcı dostu bir görünüme kavuştuğu göze çarpıyor. Sitenin yenilenmesinde video ve oyun içerikleri  ve soru-cevap gibi ziyaretçilerin etkileşimini arttıran bölümleri daha görünür hale getirmek gibi kriterler esas alındığı görülebiliyor.

Tamindir.com son olarak 2014 yılında 700 milyon indirilme sayısına ulaştığını paylaşmıştı. Tamindir.com’un bizimle paylaştığı yıllık verilere göre kullanıcıları 2015’te toplam 134 milyon indirme gerçekleştirdi. Bunların 91 milyonunu oyunlar oluşturuyordu.

Yorumlar (20)

 1. Eğer günde 400bin indirme varsa , 12 yılda 1 milyar indirmeye ulaşan şirket önümüzdeki yıl 2 milyar indirmeye ulaşır

  Cevapla
 2. Diyar Niyaz |

  Tamindir mi kaldı allah aşkına 🙂 Sene olmuş 2017

  Cevapla
  • İşte tipik bir girişimcinin yapabileceği en büyük hata.İnsan biliçaltında şöyle düşünüyor, ben artık girmiyorum, başkaları da girmiyor. Çok yanlış. Mesela bizim hiçbirimizin 10 saniyesini harcamayacağı çocuk oyunları, ayda on milyonlarca tekil alıyor. En iyi örnek. Saygılar.

   Cevapla
 3. Tamindir.com gerçekten kaliteli bir site ve yenilikleri takip ediyor. Gezginlerin yenilik yapmadan onunla rekabet edebilmesinin tek sebebiyse tamindir’den indirdiğiniz programlarla beraber başka içerikleri de size zorunlu olarak indirtmesi. Bu yüzden ben her zaman gezginleri tercih ediyorum. Kullanıcı dostu olmak sadece tasarımla olmuyor bunu öğrenmeleri gerekiyor.
  İçerik bölümüne girmesini de eleştiriyorum çünkü herkes kendi alanında ilerlemeli diğer kapıları başkalarına bırakmalı.

  Cevapla
  • Merhaba,

   Kullanıcılarımıza kesinlikle zorunlu olarak farklı yazılımlar indirtmiyoruz. Ücretsiz olarak sunulan birçok yazılım, kurulum aşaması sırasında farklı anasayfa veya üçüncü parti yazılım teklifleriyle geliyor. Kullanıcılarımızın büyük çoğunluğu da bunun bizim hatamız olduğunu düşünüyorlar ama böyle bir durum söz konusu değil. Sanırım bu noktada kullanıcılarımızı biraz daha bilinçlendirmemiz gerekiyor. Ayrıca uzun yıllardır içerik işindeyiz. Bu yeni girdiğimiz bir alan değil 🙂

   Cevapla
   • Peki Gezginler’de neden üçüncü parti yazılım teklifleri gelmiyor? Bir defa Tamindir’den dosya indirdim ama direkt link yerine alengirli şekilde indirilmeye çalıştı. Ben de bir daha yüzüne bakmadım.

 4. webteknoya benzemiş

  Cevapla
 5. Güzel hoş da o sayacı da ekleseler iyiydi. Güzeldi o. En Alta bi rakam eklemişler hiç hoş görünmüyor.

  Cevapla
 6. sade ve kullanması daha kolay bir arayüz olmuş. Nerede hangi program var daha rahat erişilebilecek. Renkler background uyumu gelecek feedlere göre editlenebilir başarılar.

  Cevapla
 7. Zamanında insanların güvenlerini sarsarak arama sayfalarını kilitlemeselerdi belki gözümde değerleri olabilirdi

  Cevapla
 8. Download sitesi haber sitesine dönmüş iyice..

  Cevapla
 9. Anasayfa üzerinde Tablar arasında Öne çıkan ve Yenilenler tıklayınca tüm sayfa yenileniyor. Bunu güncellemelisiniz.

  Cevapla
 10. ayşenur ezgi yılmazer |

  rakamda bir hata mı var acaba cünkü dünya internet grafiğinde böyle bir indirme yapılan site yok
  http://ow.ly/m0M9305ykHh

  Cevapla
 11. Başarılı buldum hayırlı olsun fakat sitenin responsive kısmında hatalar var içiçe geçiyor illaki düzeltilecektir ama buraya haber olduysa gözden kaçmış olabilir.

  Başarılar.

  Cevapla
 12. film-dizi sitelerine flash player indirtiyorum ayağına homepage ile anasayfa kitlediler bi dönem.. sonra programlar indirirken yanında kim bilir neler indirtiler.. bir program indireceksem hayatta tamindiri tercih etmiyorum. programın kendi resmi sitesinden veya gezginlerden indiriyorum.. kısa dönemde çok para kazanabiliyosun ama uzun dönemde kimsenin güveni kalmıyor sana. hoş indirme sitesinden teknoloji sitesine evrilmeye çalışıyor. bunlara rağmen yinede 400-500k hit görünüyor..15-25 yaş aralığında tamindirin ne mal olduğunu bilmeyen oyun indirme sevdalısı gençlerdir diye tahmin ediyorum..

  Cevapla

Bir Cevap Yazın