1 milyar indirilmeye aracılık eden Tamindir.com yenilendi

1 milyar indirilmeye aracılık eden Tamindir.com yenilendi

Türkiye'nin en popüler yazılım, uygulama ve oyun indirme sitelerinden Tamindir.com, 12'inci yılında önemli bir eşiği geride bıraktığını duyurdu. Platformu üzerinden yapılan indirilme sayısının 1 milyarı geçtiğini paylaşan Tamindir.com, baştan sona yenilediği websitesini de yayına aldı.

Tamindir.com'un paylaştığı güncellemelere göre, 43 binden fazla uygulamanın indirilmesini sağlayan platformda bugün günde ortalama 230 bin indirilme yapıyor. Ziyaretçilerin yalnızca yeni oyun ve uygulamaları indirmek için Tamindir.com'u kullanmadıkları, ciddi bir içerik tüketimi yaptıkları da öne çıkan bir diğer not. Tamindir.com blog paylaşımları ve haberlerinin okunma sayısının 8 milyon 500 bini geçtiğini söylüyor. Bu gerçekten yola çıkan Tamindir.com içerik tüketimini de öne çıkaracak şekilde, günün tasarım standartlarına göre yenilendi.

Henüz beta sürecinde yenilenen arayüzünü http://beta.tamindir.com adresinden yayına alan Tamindir.com'un eskisine kıyasla çok daha kullanıcı dostu bir görünüme kavuştuğu göze çarpıyor. Sitenin yenilenmesinde video ve oyun içerikleri  ve soru-cevap gibi ziyaretçilerin etkileşimini arttıran bölümleri daha görünür hale getirmek gibi kriterler esas alındığı görülebiliyor.

Tamindir.com son olarak 2014 yılında 700 milyon indirilme sayısına ulaştığını paylaşmıştı. Tamindir.com'un bizimle paylaştığı yıllık verilere göre kullanıcıları 2015'te toplam 134 milyon indirme gerçekleştirdi. Bunların 91 milyonunu oyunlar oluşturuyordu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.