Facebook, canlı yayını önceden planlama özelliği getiriyor

Facebook, canlı yayını önceden planlama özelliği getiriyor

Facebook şimdilik sadece onaylanmış Sayfalar kullanıcıları için yeni bir özellik getiriyor. Artık onaylanmış Sayfalar kullanıcıları Facebook Live'da yayın yapacakları zamanı seyircileriyle önceden paylaşabilecek. Yayın yapanlar bu özellikle birlikte canlı yayına başlamadan önce yayınlarının reklamını yapabilme ve bu sayede daha büyük bir izleyici kitlesi oluşturma şansı elde ediyor.

Facebook, canlı yayınını zamanlayan kullanıcılarının sayfasında bir duyuru yayınlayarak takipçileri yayın zamanı ile ilgili bilgilendiriyor ve isteyenlere akış başlamadan önce bir kereliğine bildirim yolluyor. Kullanıcılar yayından en fazla bir hafta öncesine kadar bu zamanlamayı yapabiliyor. Üstelik, seyirciler yayın baslamadan üç dakika öncesinde yayın için oluşturulan sohbet odasına giriş yapıp burada yayın ve yayıncının kendisiyle ile ilgili tartışmalara katılabiliyor.

Bu özellik, gelecek haftalar içinde tüm Sayfalar kullanıcılarına da sunulacak ve şimdilik sadece Facebook Live üzerinden yayınlanan videolar için geçerli. Facebook Live diğer canlı yayın platformları Periscope ve YouTube Live ile olan rekabetinde bir avantaj yakalamışa benziyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.