Google'ın VR kamera uygulaması Sprayscape kullanıma sunuldu

Google'ın VR kamera uygulaması Sprayscape kullanıma sunuldu

Google'ın Android Experiments adı altında deneysel uygulama çalışmaları yaptığı platformunun en yeni üyesi, VR kamera uygulaması Sprayspace oldu. Şimdilik sadece Android işletim sistemi için hazırlanan Sprayspace uygulaması, kullanıcıların akıllı telefonlarının kameraları aracılığıyla sanal gerçeklik tarzında videolar kayıt edebilmesini sağlıyor.

Sprayspace sahip olduğu teknoloji sayesinde normal kameranızla 360 derece eksende görüntüler elde edebilmenizi sağlayan bir uygulama olmuş. Uygulamayı açtığınızda ekrana parmağınızla dokunarak çekim yapıyor ve size verilen 360 derecelik sanal alandaki boşluğu kameranızı oynatarak dolduruyorsunuz. Kullanıcılar, daha sonra oluşturdukları bu görüntüleri bir bağlantı aracılığıyla internette paylaşabiliyor.

Google uygulamanın kullandığı kodları GitHub'da herkese açık şekilde yayınlarken, benzer uygulamalar yapmak isteyen tüm kullanıcılar Google'ın hali hazırda ürettiği bu başarılı uygulamadan yararlanabilecek.  Google'ın 2 boyutlu kameraları 360 derece görüntü elde edebilir bir hale getirmeye çalışan uygulaması Sprayspace, Unity ile yazılmış. Google'ın Cardboard SDK'sını kullanan Sprayspace, telefonunuzun jiroskop özelliğini kullanarak telefon ve kameranın hareketlerini çözümlüyor, böylece ortaya Sprayspace gibi uygulamalar çıkabiliyor.

Sprayspace'in detaylı tanıtım videosunu hemen aşağıdan izleyebilir, uygulamayı ise Google Play'den indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.