DAM: Beyoğlu'nda yeni bir ortak çalışma ve hazır ofis girişimi

DAM: Beyoğlu'nda yeni bir ortak çalışma ve hazır ofis girişimi

Esnek çalışma saatleri ve serbest çalışanların artışı çalışma ortamlarının da kolektif şekilde yeninden tasarlanmasını sağlıyor. Ortak çalışma alanı (co-working space) girişimi DAM da bu eğilimin yeni oyuncularından biri.

Beyoğlu, İstanbul'da konumlanan DAM, şehrin en işlek semtlerinden birinde kafa sakinliği içinde çalışabileceğiniz bir alan sunuyor. Kültür sanat etkinliklerini de takip edip deneyimlemenizi sağlayan DAM, profesyonel çalışma alanlarının yanına atölye çalışmalarını da ekliyor. Kısacası tek dam (çatı) altında bir kaç zenginliği bir arada sunuyor. Çay, kahve ve atıştırmalıklara da elbette gün boyu ulaşılabiliyor.

600 metrekarelik iş ve eğlence alanı

Geçtiğimiz Mart ayında hizmet vermeye başlayan DAM, toplam 600 metrekarelik bir alana sahip. Bu alanların yarısı ortak çalışma (coworking) ve ortak paylaşım alanları olarak tasarlanmış. Toplam alanın 1/3'i (yüzde 35'i) hazır ofisler ve konsept odalar, geriye kalan yüzde 15’lik alan ise toplantı odaları ve atölye çalışmaları için ayrılmış.

dam-ofis

Meditasyon odası da var

Aldığımız bilgiye göre DAM'da 30 kişiye kadar kapasitesi olan tam donanımlı toplantı odaları sunuluyor. Çalışan tüm üyelere özel bir birimle IT konusunda destek veriliyor. DAM'da koçluk görüşmeleri, rahat toplantı odası, yemekli toplantı odası, meditasyon odası gibi farklı seçeneklere de meraklılarını bekliyor.

guray_yolukar
Güray Yolukar / DAM Yönetici Ortağı

Asistan desteğiyle hazır ofis hizmeti de sunan DAM'ın sahne performansları için ayrılan alanında konserler, şiir okumaları, tiyatro oyunu, DJ performansı gibi etkinliklikler düzenlenebiliyor. Yani çalışmaya biraz ara vermek isteyen DAMlılar, kendilerini kolayca bir kültür sanat etkinliğinin ortasına atabilme şansına sahip oluyor.

"Artan bir ilgiyle karşı karşıyayız"

DAM Yönetici Ortağı Güray Yolukar'dan aldığımız bilgiye göre DAM'daki hazır ofislerin doluluğu yüzde 100. Ortak çalışma alanlarının doluluğu ise yüzde 40. DAM’ın bir ilham kaynağı olmasından gururla bahseden Yoluka, gördükleri ilginin artarak devam edeceğine inanıyor. "Esas önemli olan konu farklı içeriklerle çalışma ortamının verimliliğini daha üst seviyelere çıkarabilmek. Bu doğrultuda da daha fazla tercih edilecek bir çalışma modeli olacağını düşünüyoruz." diye de ekliyor.

Güray Yoluka, Y kuşağının çalışma alanlarında farklılık aradığını da haklı olarak ifade ediyor ki Z kuşağının bu konuyu daha da ileri taşıyacağına şüphe yok.

Bu alandaki girişimlerin/hizmetlerin artışının Türkiye'deki girişimcilik ruhunu nasıl etkileyeceğini merakla izliyoruz. Aşağıda DAM'ın bir kaç fotoğrafını görebilir, detaylar için damdayiz.com'u ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.