Mercedes-Benz 2018 yılında Formula E'ye katılabilir
Teknoloji

Mercedes-Benz 2018 yılında Formula E'ye katılabilir

Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz, elektrikli otomobillerin yarıştığı Formula E serisinin beşinci sezonuna katılmak amacıyla opsiyon anlaşmasına imza attığını duyurdu.

Mercedes-Benz Grand Prix Ltd ve Formula E Operations Ltd şirketleri arasında yapılan anlaşmayla birlikte, Mercedes-Benz'in FIA Formula E şampiyona katılma şansı elde edebilir. Her sezon 12 yakımın yarıştığı Formula E'de, 2018/2019 sezonunda yarışacak takımlarnda birisi de Mercedes-Benz olabilir. Şu ana dek mevcut takımlar da göz önüne alındığında toplamda 10 takımın beşinci sezonda yarışıyor olması bekleniyor.

Mercedes-Benz motor sporlarının patronu Toto Wolff yaptığı açıklamada, Formula E'nin büyümesini müthiş bir ilgiyle izlediklerini dile getirirken, beşinci sezon için yaptıkları bu anlaşmadan büyük mutluluk duyduklarını açıkladı.

Mercedes-Benz son olarak tamamen elektrikli otomobil SUV modeli Generation EQ'yu da 2019 yılında yollarda olacağını açıklamıştı. Böylece Mercedes-Benz hem motor sporları anlamında hem binek otomobiller anlamında elektrili bir geleceğe doğru gittiğini göstermiş oluyor.

Yorumlar (0)
  1. Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak ister misiniz?
    Yorum Yazmak için Giriş Yap