Lenovo’nun Tango teknolojisi kullanan ilk akıllı telefonu Phab2 Pro, Kasım ayında görücüye çıkıyor

Lenovo’nun Tango teknolojisi kullanan ilk akıllı telefonu Phab2 Pro, Kasım ayında görücüye çıkıyor

Çin’in dünyaca ünlü teknoloji devi Lenovo, yeni akıllı telefonu Phab2 Pro’yu önümüzdeki kasım ayında satışa sunuyor. Google’ın iki yıldır üzerinde çalıştığı Tango teknolojisini kullanacak ilk telefon olan Phab2 Pro, kısaca bulunduğu ortamı haritalandırarak üç boyutlu modelini oluşturuyor ve bu işi GPS’e ihtiyaç duymadan, sadece kamera ve sensörleri kullanarak yapıyor.

Lenovo, geçtiğimiz haziran ayında düzenlenen TechWorld’de, telefonun aslında ağustos ayında pazardaki yerini alacağını duyurmuştu. Ancak beklenen gerçekleşmedi ve ancak Google’ın Pixel telefonları ve merakla beklenen diğer cihazlarını tanıtmasından bir gün sonra, Google-Lenovo işbirliği Phab2 Pro’nun çıkış tarihi ile ilgili kesin bir bilgiye ulaşabildik.

Satış fiyatının şimdilik 499 dolar olacağı açıklanan Phab2 Pro'da, 4K kalitesinde video çekimi yapabilen 16 MP kamera, kullanıcıların Tango platformunu sorunsuzca kullanabilmeleri için özellikle tasarlanmış Qualcomm Snapdragon 652 sekiz çekirdekli işlemci ve 4GB RAM bulunuyor. Akıllı telefon, 2560 x 1440 piksel çözünürlükte 6.4 inçlik bir LCD ekrana, Dolby Atmos ses sistemi ve Dolby Audio Capture 5.1 teknolojisine sahip. Şimdiden, cihazın artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) alanlarına yeni bir boyut getireceği konuşuluyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.