Konum tabanlı ödül uygulaması Gripper, işletmelere 1 TL'ye yeni müşteri kazandırıyor

Konum tabanlı ödül uygulaması Gripper, işletmelere 1 TL'ye yeni müşteri kazandırıyor

Offline ayak trafiğini işletmeler için yeni müşterilere çevirmek konusunda mobil, Pokémon Go sonrası dönemde, gittikçe daha da etkin bir şekilde kullanılıyor. İndirim sitelerini bu trende göre yeniden yorumlayan Gripper, konum tabanlı bir ödül kazanma uygulaması. Deneme süresince Antalya'da kullanılan ve 45 bin kullanıcıya ulaşan uygulama, elde ettiği başarıyla birlikte Türkiye'nin diğer şehirlerine açılıyor.

İki yazılım uzmanı Alican Taner ve Sadi Düldül tarafından 2016 başında kurulan Gripper, yaklaşık beş aylık geliştirme sürecinin ardından ilk mobil uygulamasını geçtiğimiz Mayıs'ta yayınladı. Kullanıma pilot bölge olarak seçilen Antalya'da sunulan uygulama, gerek işletmeler gerek kullanıcılar tarafından kısa sürede ilgiyle karşılandı. Gripper'ın kendi verilerine göre, 200’ün üzerinde işletme geçen sürede, sisteme dahil oldu ve sistem üzerinden toplam değeri yaklaşık 600 bin TL’yi bulan 120 bine yakın ödül tanımlandı.

gripper4

Kullanıcı ve işletmeler olmak üzere iki farklı müşteriyle eşzamanlı olarak çalışan Gripper, son kullanıcılara iOS ve Android uygulamalarıyla ulaşıyor. Konum tabanlı olarak çalışan uygulama, işletmelerin sunduğu özel kampanyaları harita üzerinde toplamaya hazır ödüller şeklinde gösteriyor. Bu oyunlaştırma kurgusu sayesinde kullanıcılar, kampanyaları daha aktif bir şekilde takip ediyor ve bunlara katılım oranları artıyor. Gripper'in verilerine göre uygulama ile bugüne kadar yakalanan ödül sayısı 18 bin 990.

Gripper sistemine kaydolan işletmeler için, konum ya da ödül gibi sınırlamalar bulunmuyor. Yani işletmeler, harita üzerinde, diledikleri noktalara, diledikleri koşullarda, tanımlayabiliyorlar. Gripper’ın gelir modeli işletmelerden ödül başına alınan 1 TL ücretle sağlanıyor. Ücret, ödülün ne olduğundan tamamen bağımsız; ister akıllı telefon, ister bir bardak çay olsun 1 TL'ye sabitlenmiş durumda. Gripper, bu sayede "İşletmenize 1 TL'ye misafir getirebiliriz" sloganıyla çalışıyor. Girişimin bundaki sonraki hedefi ise Türkiye geneline açılmak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.