360 derece fotoğraf özelliğini getiren sahibinden.com, 5 milyondan fazla aktif ilan yayınlıyor

360 derece fotoğraf özelliğini getiren sahibinden.com, 5 milyondan fazla aktif ilan yayınlıyor

Türkiye'nin en büyük seri ilan sitesi sahibinden.com, büyümesini yeni uygulamalarla sürdürmeye devam ediyor. 2000 yılında Aksoy Group bünyesinde kurulan sahibinden.com, aldığımız bilgilere göre şu anda 5 milyondan fazla ilana ev sahipliği yapıyor ve 360* fotoğraf çözümüyle ilanları görsel açıdan daha zengin bir formatta sunuyor.

sahibinden.com, emlaktan iş makinelerine, vasıtadan özel derslere kadar 10 farklı kategoride ücretsiz ilan yayınlayan bir platform. Eylül ayı başında ilanlarına 360* fotoğraf çözümünü devreye alan girişim, bu özellikle emlak ve vasıta ilanlarına daha zengin görünüş sağlıyor. Bu sayede de kullanıcıların kararsızlığını daha hızlı aşmayı hedefliyor. (Bkz: ilgili ilan)

sahibinden-360-derece-ilan

1000'den fazla sunucu, 460 çalışan, 5 milyon ilan

Sahibinden.com'un Türkiye'nin en çok trafik çeken sitelerinden biri olduğu malum. Aldığımız bilgilere göre ise Mart 2016’da sahibinden.com'u 40,5 milyon aktif kullanıcı, 243 milyon ziyaret etmiş ve 7 milyar sayfa görüntülenmiş. Sahibinden.com'un bu trafik yükünü İstanbul ve Ankara’da bulunan 10 Gb/s erişim hızına sahip iki veri merkezi çekmiş ki bu veri merkezlerindeki toplam sunucu sayısı da 1000'in üzerinde.

16. yılında 460 çalışana işveren sahibinden.com, on binlerce ürün çeşidi için 5 milyondan fazla aktif ilan barındırıyor. İlk olarak 2014'te iPhone uygulamasına ilan ekleme özelliğini getiren ilan sitesi, artık iPhone ve Android uygulamalarıyla artık detaylı vasıta ilanı eklenmesine de imkan tanıyor.

Geçen yılın önemli yenilikleri

Hatırlatmak gerekirse geçen yıl 'geçici numara özelliği'ni devreye alan girişim, ilanlarda kişisel telefon numarası yerine sahibinden.com tarafından atanan 0850’li telefon numaraların kullanılmasını mümkün kılıyor.

Yine geçen yıl hayata geçirilen "sahibindex Emlak Endeksi" ise ülke genelinde tüm il, ilçe ve mahallelerdeki son 3 senelik emlak fiyat hareketleri ve güncel projeler analiz edip, emlak piyasasıyla ilgili detaylı bilgiler sunuyor. Bu endeksin geliştirilmesinde ODTÜ Uygulamalı Matematik Enstitüsü işbirliğinin katkısı olduğunu da 'girişim-üniversite işbirliği' bakımından eklemeden geçmeyelim.

Türkiye'nin en önemli .com şirketlerinden biri olan sahibinden.com'un yeniliklerini ve sıradışı rakamlarını paylaşmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.