Sahibinden.com, ilan verenler için geçici numara servisini duyurdu

Sahibinden.com, ilan verenler için geçici numara servisini duyurdu

Sahibinden.com, kullanıcıların gerçek telefon numaralarını kullanmadan ilan verebilecekleri geçici numara servisini tanıttı.

Servis, sitede ilan vermek isteyen ancak kişisel telefon numarasını paylaşmak istemeyen kullanıcıların, sahibinden.com tarafından atanan geçici bir telefon numarasıyla alıcılarla iletişime geçmesini sağlıyor.

İlan vermek isteyen kullanıcılar geçici numara servisine iletişim bilgileri bölümünden erişiliyor. Bugüne kadar ilanda yalnızca numaranızın görünüp görünmeyeceğine karar verebildiğiniz bölümde "İlanda sahibinden.com geçici numara servisi kullanılsın" seçeneğinin eklendiğini görüyorsunuz.

Geçici numara servisini seçmeniz durumunda, sahibinden.com, ilanınızın iletişim bilgisi alanında,  "0850" ile başlayan gizlenmiş bir numara gösteriyor.

sahibinden geçici

İlanla ilgilenen alıcılar, iletişim bilgilerini görüntülemek için "numarayı göster" seçeneğini tıkladığında sahibinden.com, ilan verenler için beş dakikalığına geçerli olacak geçici bir numara atıyor. Bu numaraya gelen çağrıları ilan verenin telefonuna yönlendiren sahibinden.com, alıcılar için kalan süreyi ekranda gösteriyor.

sahibindencom numara gizle

Bu sürede ilan verenle iletişime geçememeniz durumunda, atanan geçici numara siliniyor ve yeniden numarayı göster seçeneğini tıklamanız gerekiyor. Sahibinden.com her arama için ayrı bir numara tanımlıyor. Gerçek numaranız sahibinden.com ile paylaşılıyor ancak ilanı gören alıcılar tarafından görülemiyor.

sahibinden geçici numara

Sahibinden.com geçici numara özelliği ilk etapta yalnızca emlak ilanı vermek isteyen bireysel kullanıcılara açık. Ücretsiz olarak sunulan servisin, kullanıcı geri dönüşlerine göre ilerleyen zamanlarda daha geniş kategorilere uyarlanması mümkün.

Kullanıcı bilgilerinin gizliliği gözetilerek yapılan yeniliğin telefon numarasını başta güvenlik olmak üzere birçok farklı nedenle paylaşmaktan çekinen ilan verenler tarafından olumlu karşılanacağını söyleyebiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.