iPhone 7'nin Türkiye'ye geliş tarihi belli oldu

iPhone 7'nin Türkiye'ye geliş tarihi belli oldu

Apple'ın 7 Eylül'de tanııttığı yeni amiral gemisi telefonu iPhone 7'nin Türkiye'ye geliş tarihi belli oldu. Apple'ın Türkiye online mağazasında yaptığı güncellemeye göre iPhone 7, 14 Ekim'de Türkiye'de satışa sunulacak.

Apple'ın anonsuna göre iPhone 7 ile birlikte yeni nesil Apple Watch'lar da 14 Ekim'den itibaren satışa sunulacak. Her iki cihazın da ön satışa sunulma tarihi büyük olasılıkla 7 Ekim olacak.

Şirket iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ı ABD'de 9 Eylül'de ön satışa sunmuş ve 16 Eylül'de sevkiyatına başlamıştı. Bu tarihin üzerinden bir haftadan uzun süre geçmiş olmasına rağmen Apple, hala iPhone 7'nin satış figürleriyle ilgili bir güncelleme yayınlamadı. Bu, şirket açısından bir ilk zira, Apple, iPhone'u ilk tanıttığı 2007 yılından bu yana, iPhone'un piyasaya sunulmasından yaklaşık bir hafta sonra satış performansına ilişkin bir not paylaşıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, Apple, ilk satışlarında artık talebi belirleyici bir metrik olarak almıyor zira erken aşamada belirleyici faktör, talepten çok arz oluyor.

apple-watch-series-2-airpods

Apple'ın tutumunun sürpriz olduğunu söylemekse zor, özellikle şirketin 13 yıl sonra gelirlerinde, iPhone satışlarındaki gerilemeye bağlı olarak, ilk kez düşüş açıkladığı düşünüldüğünde. Apple'ın temkinliliğini iPhone 7'nin bekleneni veremediği şeklinde okumak içinse henüz erken. Zira, tahminler Apple'ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile, kendi beklentisinden çok daha yüksek bir taleple karşılaştığı yönünde...

iPhone ve iPhone 7 Plus almayı düşünüyorsanız, cihazların tüm özellikleriyle ilgili yazımız için bağlantıyı izleyin.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.